НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Додик: Приближаваћемо се статусу самосталности (ВИДЕО)

21/10/2022

Република Српска ће се у будућности, без обзира на могуће трансфере на свјетској геополитичкој сцени, све више приближавати статусу самосталности у вези са Дејтонским споразумом, изјавио је српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик на конференцији за новинаре.

 

 

– Уколико буде спремности да се БиХ врати на уставни поредак утврђен Дејтонским споразумом, ми ћемо бити у БиХ, а уколико то не буде, покренућемо процес своје самосталности. Ми ћемо се за то борити. Превише има доказа који показују да Српска не може остати у БиХ и да је БиХ лоше мјесто за Српску и Србе у њој – поручио је Додик.

Додик је нагласио „да ће се апсолутно морати утврдити интерес Српске, што ће бити ствар политичких процеса“.

– Још смо спремни да живимо у уставној позицији БиХ ако неко то хоће, а ако неће, онда ћемо се борити против антиуставне позиције. О таквим темама разговараће се по формирању нових власти – рекао је Додик.

Додик је напоменуо да Република Српска има велике губитке зато што је у БиХ, почевши од тога да се проблематизује имовина Српске која није проблематична.

– БиХ припада само оно што јој је дато Уставом, и према Уставу БиХ нема имовине, војске, обавјештајне службе, судова. Имовина Српске је ријешена Дејтонским споразумом и без икакве потребе је стављена на дневни ред како би била проблематизована. По питању имовине Српске која се проблематизује у наредним мјесецима Српска ће дати одговоре, и то веома прецизно, и по том питању неће бити прихваћена ниједна мјера високог представника јер је лажан – истакао је Додик.

Додик је навео да је Дом народа у ФБиХ уставна категорија, док је Вијеће народа Српске наметнуо некадашњи високи представник Волфганг Петрич који на то није имао право, и према карактеру та два тијела нису иста.

– Ми већ годинама разговарамо да уредимо Вијеће народа. Вјероватно ће лажни високи представник ићи на усложњавање ситуације и нешто по том питању предложити. Ми то нећемо прихватити нити ћемо поштовати његове одлуке – закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести