НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Ковачевић о дешавањима у Бужиму

14/02/2022

Озбиљно забрињава изостанак реаговања безбједносних агенција у БиХ, као и осуде из међународне заједнице на срамни и застрашујући скуп екстремистичких и паравојних бошњачких група у мјесту Бужим, који је озбиљно забринуо и застрашио српско и хрватско становништво у БиХ, изјавио је савјетник српског члана Предсједништва БиХ Радован Ковачевић.

 

Радован Ковачевић

 

– Срамни скуп је протеклог викенда одржан у Федерацији БиХ у мјесту Бужим, које се налази недалеко од ентитетске линије разграничења са Републиком Српском – навео је за Срну Ковачевић.

Ковачевић је напоменуо да је на овом скупу велики број окупљених носио паравојне бошњачке униформе, да су истицане бошњачке ратне заставе и симболи, узвикивани и ратни покличи попут „Текбир!“ и „Алаху екбер!“, али и на којем је, што је видљиво на бројним фотографијама, често истицан и симбол карактеристичан искључиво за припаднике свјетски озлоглашене екстремистичке и терористичке организације ИСИС.

Он је нагласио да је све ово потпуно оправдано изазвало озбиљну забринутост и страх код српског и хрватског становништва у БиХ и у том смислу је потпуно нејасан и скандалозан изостанак било какве реакције безбједносних агенција у БиХ.

– Забрињавајући је и изостанак осуде међународне заједнице, међународних организација и страних амбасада, због којег се српско и хрватско становништво са правом пита да ли је можда нечији план да БиХ буде управо таква, земља по мјери само једних, муслимана Бошњака – рекао је Ковачевић.

Он је навео да су Срби и Хрвати у БиХ исто тако са правом питају да ли би можда тако, као у Бужиму, изгледала та такозвана грађанска БиХ, по вољи оних који се у земљи равноправних конститутивних народа упорно намећу као некаква већина, муслимана Бошњака.

У Бужиму је у суботу, 12. фебруара, дошло до нових окупљања униформисаних лица са зеленим береткама, под ратним заставама такозване Армије БиХ и уз покличе „Алаху екбер!“, а видљиво је било и присуство дјеце.

Снимци и фотографије објављени су на „Фејсбук“ страници Удружења „Нанићеви Бужимљани“ испод којих у коментарима добијају велику подршку.

Коментари

1

The comments are closed.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести