НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Обиљежено 30 година од оснивања Петог одреда Специјалне полиције

15/09/2022

У Добоју је данас обиљежено 30 година од оснивања Петог одреда Специјалне бригаде полиције који је бројао 430 припадника од којих је на ратиштима широм Републике Српске погинуло 26, а 257 их је рањено.

 

 

Погинулима је данас служен парастос код спомен-обиљежја испред зграде Полицијске управе Добој, гдје су положени вијенци.

Некадашњи замјеник команданта Петог одреда Специјалне бригаде полиције Добој Жељко Марјановић подсјетио је да је на данашњи дан прије 30 година формирана јединица коју су чинили младићи просјечне старости 22 године, од којих су неки били већ искусни и прекаљени у борбама са регуларним хрватским снагама које су у марту 1992. године упале на подручје Сијековца гдје су починиле масакр над Србима.

Марјановић је рекао новинарима да је Пети одред бројао до 430 припадника, са трновитом и тешким ратним путем на свим ратиштима у Републици Српској.

Ветеран Младен Малић истакао је да је формирано Удружење ветерана Петог одреда Специјалне бригаде полиције које брине о породицама погинулих сабораца и социјално угрожених припадника пружањем финансијске помоћи и реновирањем стамбених јединица.

Јелица Чанић, мајка припадника Петог одреда Небојше Петровића који је погинуо 1995. године, каже да је и у болу поносна јер њен син није заборављен.

Градоначелник Добоја Борис Јеринић захвалио је Удружењу ветерана Петог одреда Специјалне бригаде полиције што његују сјећање о истини на овим просторима, организовано рјешава потребе својих сабораца и брине о породицама погинулих.

Данашњем обиљежавању присуствовао је и министар привреде и предузетништва Републике Српске Вјекослав Петричевић.

На спомен-обиљежје испред зграде Полицијске управе Добој вијенце су положили некадашњи припадници Петог одреда Специјалне бригаде полиције, градоначелник Добоја Борис Јеринић, начелник добојске Полицијске управе Слободан Радинковић, делегације Специјалне антитерористичке јединице МУП-а Републике Српске, Команде Специјалне бригаде полиције МУП-а Српске, те начелник општине Петрово Озрен Петковић.

Вијенце су положили и представници удружења која његују тековине Одбрамбено- отаџбинског рата из Шековића, Требиња, Бијељине, Приједора, Илиџе, Бањалуке, Фоче, Зворника, као и представници Градске борачке организације Добој и Удружења одликованих бораца и старјешина „Милош Обилић“ Добој.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести