НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Рунић: Не заборавити 13. септембар

09/09/2021

Општина Дрвар и општинска Борачка организација обиљежиће у понедјељак, 13. септембра, један од најтужнијих дана у својој историји када је пред нападом Хрватске војске и такозване Армије БиХ избјегло његово цјелокупно српско становништво.

 

Начелнца општине Дрвар Душица Рунић

 

Начелница општине Дрвар Душица Рунић је, поводом обиљежавања 13. септембра под слоганом „Крајино моја, не заборави“, рекла Срни да је то дан који не смије бити заборављен јер је комплетно становништво Дрвара 1995. године морало да напусти своје огњиште.

Према њеним ријечима, 13. септембар је дан када Дрварчани одају почаст свима онима који су свој живот дали за отаџбину.

Она је истакла да се сваки Дрварчанин, гдје год да се налази, присјећа 13. септембра 1995. године када је пао Дрвар.

– Полагањем вијенаца и служењем парастоса код споменика у изградњи за све страдале у одбрамбено-отаџбинском рату одаћемо почаст жртвама – најавила је Рунићева.

Према њеним ријечима, прва фаза изградње споменика је завршена захваљујући Републици Српској, а за завршетак друге фазе је потписан уговор и очекује се почтак радова на изградњи приступног пута, потпорних зидова и постављања плоча са именима погинулих.

– Другу фазу финансирамо из средстава из Србије. У протекла два мјесеца интензивно смо радили са општинском Борачком организацијом око формирања спискова настрадалих и цивилних жртава рата – рекла је Рунићева.

Полагање вијенаца и служење парастоса предвиђено је са почетком у 9.30 часова, у понедјељак, 13. септембра.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести