НОВОСТИ

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Словенац је задужио српски род: Узео авион од командира кукавице и полетио да брани српско небо |

УКРАО ОД УСТАША ВОЗ ПУН СРБА, И ПОЈУРИО ПУТ СРБИЈЕ: Овог човјека ИСТОРИЈА НЕ СМИЈЕ ДА ЗАБОРАВИ! |

КОМАНДОВАЛО СЕ „ЗА МНОМ“, А НЕ „НАПРИЈЕД“ 5 ствари које нисте знали о Церској битки: Како је „мала” земља поразила велику силу! |

БОРИО СЕ ЈУНАЧКИ ЗА СРБИЈУ, А ЗАВРШИО КАО НАЈГОРИ НЕПРИЈАТЕЉ: Понижаван у дубокој старости! Тужан крај најмлађег српског војводе |

СРПСКИ ВОЈВОДА БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ „У рату се лако губи глава, али се лако губи и образ“ |

Шулић: Службеници СИПА узимају техничке изјаве у парламенту

23/12/2021

Потпредсједник Народне скупштине Републике Српске Дениш Шулић рекао је да службеници Агенције за истраге и заштиту БиХ тренутно у просторијама Народне скупштине узимају техничке изјаве у вези са посебном сједницом парламента о враћању надлежности.

 

Денис Шулић

 

– Ријеч је о документацији у вези са 2003, 2004, и 2005. годином, односно неким одлукама које је Народна скупштина усвајала у том периоду, а вези су са посебном сједницом Народне скупштине од 10. децембра. Желим да похвалим да су врло коректни и професионални – рекао је Шулић новинарима у Бањалуци.

Он је додао да Народна скупштина током посебне сједнице о враћању надлежности није изашла из својих оквира.

– На сједници смо разговарали управо о оним сагласностима које је Народна скупштина Републике Српске дала 2003, 2004. и 2005. године, а имали смо и информацију о преносу надлежности за које Народна скупштина није дала сагласност, већ је то било пренесено под притиском Уставног суда или међународног фактора, најчешће високог представника – истакао је Шулић.

Одговарајући на питања новинара, Шулић је рекао да није добио никакав позив на саслушање у Тужилаштво БиХ и да ће се одазвати уколико га добије.

– Оно што смо радили у Народној скупштини Републике Српске, поготово 10. децембра, било је по Уставу и по закону. Немам проблема да се одазовем и да поново појасним шта смо жељели и шта смо радили – рекао је Шулић.

Одговарајући на питање о одржавању посебне сједнице Народне скупштине на којој би се требало расправљати о закону о високом судском и тужилачком савјету, Шулић је рекао да ће скупштински Колегијум бити одржан када материјал за одржавање те сједнице дође у парламент Српске.

– То је посебна сједница, тако да она не изискује да чекамо фебруар. Можемо је одржати у јануару, када се за то укажу сви потребни услови – рекао је Шулић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести