НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Галијашевић: „Рат у Сарајеву“ воде потомци османлијске војске

04/03/2022

Представници Бошњака у институцијама у Сарајеву користе кризу у Украјини да обнове хајку Запада на Републику Српску због њене неутралности у овој ситуацији, изјавио је Срни стручњак за безбједност Џевад Галијашевић.

 

Џевад Галијашевић

 

– Покушавају да представе да је неутралност Српске непријатељски чин. У томе не учествује само СДА већ и такозване социјалдемокртске грађанске партије – рекао је Галијашевић и додао да не постоји ни покушај да се покуша сарадња са Српском.

Галијашевић тврди да политичко Сарајево вишеструко злоупотребљава кризу у Украјини, покушава да руши уставно уређење БиХ и доноси рјешења мимо процедура.

Покушава, додао је, формулисати и проводити међународну политику мимо Устава, закона, и у том смислу су наступи министра иностраних послова у Савјету министара Бисере Турковићеве и амбасадор БиХ при УН Свен Алкалај Свена Алкаја.

Галијашевић је навео да Алкалај руши Устав уз помоћ Турковићеве, формулише своју и политику неких кругова из Сарајева.

Бошњаци у Сарајеву, каже он, покушавају да неуставном дипломатском акцијом уклоне са јавне сцене и оправдене захтјеве хрватског народа, њихово питање легитимног представљања гура се на страну.

Галијашевић тврди да „рат у Сарајеву“ воде потомци османлијске војске, ханџар дивизија…

– Сарајево чини лажну услугу западу тиме што кроз институције појачава сарадњу са екстремистима и терористима шаљући их у Украјину – рекао је Галијешић.

Указао је на организацију Инсани Хак вел хуријет да сада „организује слање ратника у сукоб у Украјини као што је то чинила када их је пребацивала у Сирију“.

– Сада пребацује ратнике из Сирије, помијаше са илегалним мигратима, са граница Турске преко Црног мора до Одесе – додао је Галијашевић.

Он сматра да ће се војна операција у Украјини брзо завршити, али да ће остати дубока политичка криза, коју већ сада користе политичари из Сарајева.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести