НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Комшић каже да је ово провокација: Било је много опаснијих ликова од Додика, а зна се како су завршили

18/10/2021

У Предсједништву Босне и Херцеговине данас је одржана сједница предсједавајућег Предсједништва БиХ Жељка Комшића и чланова Предсједништва БиХ Милорада Додика и Шефика Џаферовића.

 

Жељко Комшић

 

Уочи сједнице Милорад Додик је довео хармоникаша у просторије Предсједништва, пјевао и веселио се, а Комшић је дао свој коментар о томе.

“Ја сам одлучио да не улазе сниматељи и фотографи због хармоникаша да не би испао медијски хаос и циркус. Извињавам се вама, али је то разлог. Лако је глумити мангупа, али такве ствари… Мислим да је господин Додик овим потезом… не знам шта је желио да покаже. Само је себе понизио. Моја је обавеза да не дозволим да понижава институције”, казао је Комшић.

На питање о конзумирању алкохола на радном мјесту, Комшић је рекао да он то не дозвољава.

“Сигуран сам да је код господина Џаферовића исто тако. Хармоникаш је непотребна и бесмислена провокација. Размишљали смо дуго је ли то провокација у смислу да се тражи инцидент који би могао отићи у непредвиђеном правцу. Нико не може све што хоће радити. Било је много опаснијих ликова од Додика, који су мислили да могу шта хоће, а по историји се зна како су завршили. Ово је провокативан потез”,  истакао је Комшић.

Он је додао да је Додик је био против свих тачака.

“На цијели сет тачака је повукао национални витални интерес. То је његово уставно право без обзира колико неке ствари дјеловале апсурдне. Додик је тражио да се скину поједине тачке које се тичу финансијских средстава да то не би пропало јер би морао потегнути национални витални интерес. Ми смо пристали јер нам није циљ да тај новац који је неопходан институцијама и грађанима буде блокиран”, истакао је Комшић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести