НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Мазалица: Српска се не брани страхом од амбасада већ враћањем надлежности

13/10/2021

Република Српска се најбоље брани поштовањем Дејтонског споразума и враћањем надлежности, а не страхом од амбасада, релативизацијом опасности и разводњавањем другим темама, поручио је посланик СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Срђан Мазалица.

 

Срђан Мазалица

 

 Да је паметан, умјесто запете Вукота би ставио узвичник. Тачно Мазалица! Јер, Српска се најбоље брани поштовањем Дејтонског споразума и враћањем надлежности. Не брани се страхом од амбасада, релативизацијом опасности и разводњавањем другим темама – написао је Мазалица на „Твитеру“ поводом саопштења члана Предсједништва БиХ СДС-а Вукоте Говедарице у којем га помиње.

Говедарица је назвао „сулудим и шизофреним намјере о питању независности Републике Српске у оквирима Дејтонског споразума“, те да је то „политика која Републику Српску води у нестанак“.

– Што је Вукоти мило, Вукоти се и снило: међународна интервенција, ванредно стање, нова међународна конференција. Ни највећи наши непријатељи нису снили што је уснио Вукота. Вукота изгледа најављује што се и Сарајево устручава да каже. Док Вукота сања, трају напади на Српску – навео је Мазалица.

Он је истакао да су толико испрепадани да су утекли са гласања када је јасно речено да неће бити враћене повеље које су добили људи заслужни за стварање Републике Српске.

– Упркос пријетњама и санкцијама, ми смо гласали. Можда су они били у страху да не изгубе капитал. Ми смо сачували образ – нагласио је Мазалица.

Према његовим ријечима, „док су такви као Вукота звиждали кад се одлучивало о војној неутралности, док су бјежали од подршке ствараоцима Републике Српске, доку су гласали за штетне механизме и пословнике у Сарајеву, појачавају се притисци на Републику Српску“.

– Сваки Вукота има свој камион брашна. Тип 500 – закључио је Мазалица.

Говедарица је навео да „СНСД-у и његовим коалиционим партнерима треба јасно и без икаквих предрасуда рећи да не могу добити подршку за своју политику“, наводећи посљедице, у овом случају међународну интервенцију која ће, како је рекао, да изазове ванредно стање у Републици Српској.

– У таквом амбијенту за који Срби у БиХ немају савезника, може се очекивати нова међународна конференција о БиХ – сугерисао је Говедарица.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести