НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Милић: Желимо чувати свој идентитет

15/09/2021

Предсједник Скупштине дистрикта Брчко Синиша Милић поручио је данас на обиљежавању Дана српског јединства, слободе и националне заставе у Брчком да је потребно чувати свој идентитет и са представницима других народа на равноправној основи улазити у дијалог о свим питањима која се тичу будућности на овим просторима.

 

Синиша Милић

Градоначелник Брчког Синиша Милић

 

– Наша је порука једноставна. Ми волимо свој народ и желимо да чувамо свој идентитет – рекао је Милић, који је и предсједник предсједник Општинског одбора СНСД-а Брчко.

Након полагања вијенаца на Споменику српским браниоцима и молитве коју је служио Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије у Храму Успења Пресвете Богородице у Српској вароши, у парохијском дому одржан је заједнички састанак представника Срба у извршној и законодавној власти дистрикта, представника удружења проистеклих из рата и оних која баштине традицију српског народа са владиком Фотијем и свештенством Српске православне цркве.

– Ми смо данас дали безрезервну подршку Закону о очувању ћирилице који је усвојен у Републици Српској и Србији – рекао је Милић.

Он је истакао да тај закон неће бити у Скупштини дистрикта Брчко, али да то није сметња да Срби афирмишу ћирилицу увијек и у свакој прилици.

Милић је истакао да ће заједнички састанци попут данашњег убудуе бити организовани чешће, а не само кад су одрђени датуми у питању.

– Постоје питања и вриједности које су много више од онога што је предмет нашег дјеловања. Свему што радимо морамо дати виши смисао, како у политичком, тако и у културном и духовном животу – рекао је Милић.

Данашњи догађај организован је у координацији српских представника власти на челу са предсједником Скупштине.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести