НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

У Бијељини грађани и странке окупљене око СНСД траже опозив градоначелника (ФОТО/ВИДЕО)

02/10/2021

Овако више не иде, Бијељина мора боље – поручено је са народног скупа градоначелнику Бијељине Љубиши Петровићу. Више хиљада грађана окупљених на Централном тргу затражили су боље управљање градом или опозив градоначелника.

 

Бијељина мора боље

Бијељина мора боље

 

Петровићу је поручено да коначно почне да ради посао за који је биран и за добробит Семберије. Промјене траже и челници градских организација странака које чине скупштинску већину.

Бијељина нема више времена за губљење и тапкање у мјесту, ово је посљедњи покушај да се Љубиша Петровић врати послу за који је биран а који не обавља од како је засјео у фотељу, поручено је са скупа. Грађани су Петровићу поручили- „Стоп пропадању Бијељине“, „Смјена“.

Странке које чине скупштинску већину поручили су да су сложни и спремни за промјене у Бијељини.

 

Видео прилог са РТРС-а можете погледати на ОВОМ ЛИНКУ

 

– Једино што је битно је да се ти људи морају да пробуде и да коначно почну да раде посао за који су их људи бирали – наглашава Александар Ђорђевић, предсједник предсједник Скупштине града Бијељина.

Владимир Лазић, предсједник СНСД Бијељина, наглашава да је највећа снага у народу.

 

Највећа снага је у народу

Највећа снага је у народу

 

– Овај величантсвени народни скуп који одржавамао у Бијељини показује да народу није свеједно и да се народ не мири ни са чијим нерадом – поручио је Лазић.

У Бијељини већ девет мјесеци не ради ништа, сви јавни послови стоје – од најједноставнијих, као што су јавна хигијена, кошење траве, санација оштећених саобраћајница, па до крупних пројеката, истакли су представници Коалиције „Договор за Бијељину“.

– Ово вечерас у Бијељини је почетак промјена које треба да се десе у Бијељини кад је у питању градоначелник Бијељине – рекао је Милан Дакић, предсједник Демос Бијељина.

Предраг Јовић, СДС Семберије Мићо Мићић, наглашава да се Бијељина не тако давно развијала, што сада није случај.

– 15 година је Бијељина била град који се најбртже развијао у БиХ, препознатљив по доласку људи, идејама, а у посљедњих годину дана осим мржње, прозивања ништа се друго не дешава – наглашава Јовић.

 

Бијељина

Бијељина

 

Са скупа поручено да градоначелник Петровић од почетка свог мандата упорно опструише развој Семберије, због чега трпе грађани. Наводи се да је од око два милиона марака планираних за комуналну инфраструктуру утрошено је свега 6.000 марака, истакнуто је на скупу.

– Дошли смо са нашим грађанима да кажемо градоначелнику да он нема више право на грешку – истакао је Миленко Митровић, предсједник Покрета за Бијељину.

Љубиша Петровић је позван да деблокира град или слиједи његов опозив.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести