НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Шпирић: Турковићева би да уређује и у Републици Српској, али тај филм неће гледати

11/09/2021

Замјеник предсједавајућег Дома народа Парламентарне скупштине БиХ Никола Шпирић рекао је за Срну да се министар иностраних послова у Савјету министара Бисера Турковић на сву срећу неће питати гдје ће Срби градити своја спомен-обиљежја.

Никола Шпирић

Никола Шпирић (фото: ba.n1info.com)

Упитан да прокоментарише изјаву Турковићеве поводом најаве да ће се у Доњој Градини градити меморијални центар посвећен страдалим српским жртвама да је „неприхватљиво да се на територији БиХ гради било шта без одлука њених институција и грађана“, Шпирић је рекао да њена изјава неодмјерена, тенденциозна, дрска, безобразна и у крајњој линији врло опасна.

– Тешко је наћи било гдје у свијету тако безобразне и дрске изјаве, поготово једног министра иностраних послова као што су њене. Ако не можемо умирати и сахрањивати се тамо гдје нам то по правди Бога припада, онда је то порука Србима да они нису пожељни на овим просторима и да се он припрема за неке нове становнике – истакао је Шпирић.

На њену жалост, рекао је Шпирић, Турковићева није та која ће се питати гдје ће Република Српска на својој територији градити споменике, јер су за то задужене институције и грађани Српске и тај филм неће гледати.

– Зар им је мало што нам не дају да обиљежемо мјеста страдања наших предака на подручју ФБиХ, па би још да уређују и одлучују у Републици Српској. Та жеља Турковићеве и њених ментора из СДА неће се остварити“, поручио је Шпирић, додавши да су Срби већ једном протјерани са својих огњишта, да су и однијели и своје мртве и те сцене неће имати прилику више да гледа ни Турковићева нити било ко. Ми смо своји на своме у својој Републици Српској – нагласио је Шпирић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести