НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Њемачки парламент није мјесто гдје се именују високи представници

25/06/2021

Српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да њемачки парламент није мјесто гдје се именују високи представници, већ је то искључиво Савјет безбједности УН, те да то озбиљна држава каква је Њемачка зна.

 

њемачки парламент

Њемачки парламент

 

Додик је оцијенио да политичар формата Кристијана Шмита зна какве су процедуре за именовање високог представника предвиђене Дејтонским мировним споразумом и да ће избјећи авантуризам нелегалним доласком у БиХ.

 

„Реченицу да му на располагању стоје извршна овлаштења, коју је изговорио пред њемачким парламентом, видим као неупућеност у мандат и овлаштења институције високог представника онако како је предвиђено Дејтонским мировним споразумом“, истакао је Додик, упитан да прокоментарише Шмитову изјаву да ће 1. августа ступити на дужност високог представника у БиХ и да су му на располагању извршна овлаштења Канцеларије високог представника, која је и даље потребна БиХ.

Додик је нагласио да и даље сматра да је вријеме међународног интервенционизма на начин како је дио међународне заједнице третирао БиХ – прошлост и да је давно био тренутак да о будућности БиХ разговарају они који своје мандате црпе на изборима.

„Неизабрани странац, који би евентуално дошао и то још мимо одлуке Савјета безбједности, суспендовао би и оно мало демократских искорака који су у 26 година протектората направљени. Какву нам поруку шаљу 26 година након окончања грађанског рата ако је једини вид помоћи БиХ намјесник и то наметнут мимо свих процедура и правила нека се запитају сви, посебно они који одушевљено дочекују протектора, који би требало да испуњава њихове ратне жеље и циљеве“, истакао је Додик.

Српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ рекао је да, ако ЕУ од БиХ очекује да буде правна и уређена држава, не би смјела да на неправан начин више интервенише у БиХ.

 

Извор: СРНА

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести