НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

„Центар за онкологију може бити лидер у Европи“

14/02/2026

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић угостио је данас делегацију реномираног Онкоцентра Н. П. Напалков из Санкт Петербурга, који су у посјети Бањалуци поводом свечаног отварања Центра за онкологију и хематологију са палијативном његом Универзитетског клиничког центра Републике Српске.

У разговору са министром Шеранићем, Виталиј Егоренков, замјеник директора Онкоцентра и Икрам Алијев, шеф Одјељења за колопроктологију изразили су задовољство напретком здравственог система Републике Српске и изразили спремност за још интензивнију сарадњу нарочито младих стручњака.

– Увјерени смо да, уколико наставите овим путем развоја, Центар за онкологију и хематологију са палијативном његом Универзитетског клиничког центра Републике Српске може да буде међу лидерима у овој области у Европи. Током посјете УКЦ Републике Српске понудили смо проширење сарадње, размјену кадрова и одређене научне програме, што ће повећати ниво стручности и искустава са обе стране – нагласио је Егоренков.

Према оцјени Икрама Алијева, развој здравственог система у Републици Српској иде у том правцу да ускоро пацијенти неће имати потребу да иду у иностранство, али остаје трајна потреба и приоритет непрестаног усавршавања кадрова.

Уз захвалност за досадашњу добру сарадњу и пружену руку пријатељства, министар Шеранић је рекао да је намјера да, по узору на Онкоцентар у Санкт Петербургу, Центар за онкологију и хематологију са палијативном његом Универзитетског клиничког центра Републике Српске постане координатор за цијелу Републику Српску, уз јачање болничког сектора.

– Развијамо услуге које до сада нисмо имали попут палијативне његе и терапије бола, што подразумијева нову организацију рада у чему нам је ваше искуство, стручност и подршка од великог значаја – поручио је министар Шеранић, додавши да ће Министарство здравља и социјалне заштите, као и до сада бити снажна подршка у сарадњи Онкоцентра Санкт Петербург и УКЦ Републике Српске.

Онколошки центар Н. П. Напалков је водећа здравствена установа за специјализовану онколошку његу у Санкт Петербургу и научни је и образовни партнер Републике Српске. У овом онколошком центру лијечени су бројни пацијенти из Републике Српске, међу којима су и дјеца.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести