НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Српска има легитимитет да се бори за своје надлежности

14/10/2021

Поједини представници међународне заједнице, високи представник, као и Уставни суд БиХ радили су у посљедњих 20 година на штету Републике Српске, али Српска има легитимитет да се бори за своје надлежности, рекао је српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик, гостујући у емисији Телеринг.

 

Милорад Додик

 

– Познато је јавности да сам се ја сукобио са свим високим представницима, поготово Педијем Ешдауном. Видио сам шта је концепт, а они су и даље наставили да кроје такву политику низом мјера. А када нема могућност да их остваре на било који начин, појави се Уставни суд, гдје сједе три странца и два Бошњака и доносе све одлуке мимо Устава – појашњава Додик.

Додик тврди да је уставни поредак БиХ срушен што су урадили високи представници и Уставни суд БиХ наметањем антидејтонских одлука.

– У суштини лично браним уставни поредак иако они који се баве пропагандним ратом намећу да га рушим – рекао је Додик.

Додик је навео да је Република Српска све то вријеме трпила велику штету, али да је легитимисала своје право да се бори за Устав и за надлежности које су добијене Дејтонским споразумом.

– Територијални интегритет БиХ није споран сада, али суверентитет јесте споран  поручио је Додик.

Он је на тај начин прокоментарисао своју изјаву „самосталност Републике Српске у границима дејтонске БиХ“.

– У Уставу је јасно речено да све што није изричито дато БиХ припада ентитетима. Таква ствар је и са шумама Српске. Шуме, пољопривредна земљишта, територија припадају српском народу и онима који овдје живе – јасан је Додик.

Додик је појаснио да у члану 3. Устава пише да је БиХ састављена из два ентитета, Републике Српске и ФБиХ.

– Још увијек су они као у некој предности, али снага, воља и све инстатуционалне одлуке су на нашој страни – нагласио је Додик.

Опширније погледајте у прилогу

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести