НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Хаг остаје при сатанизацији Срба

09/06/2021

Српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ Милорад Додик истакао је да је Трибунал у Хагу показао да остаје при сатанизацији Срба и да данашња пресуда Жалбеног вијећа генералу Ратку Младићу представља фарсу и политичку одлуку.

 

Хаг

Хаг

 

Додик је истакао да се континуирана неправда и стереотип о кривици Срба протеже и кроз ову фарсу у Хагу.

 

„Наша очекивања и оптимизам, која су ишла ка томе да се уваже чињенице и да се буде равномјеран и равноправан у погледу осуђивања оних који су починили злочине, апсолутно су изгубљена“, рекао је Додик.

Он је напоменуо да је у протеклом рату погинуло 29.000 Срба, што је страдалих око 30 одсто према попису, а да пресуде за злочине који су почињени над Србима не прелазе укупно два одсто.

Додик је рекао да је тенденција да трибунал пише своју историју и истину и да остане при састанизацији Срба, додајући да су поједини на Западу направили каријере на сатанизацији Срба, и да је њихов утицај веома јак.

Говорећи о предстојећој сједници Савјета безбједности УН, Додик је рекао да амбасадор БиХ у УН Свен Алкалај жели неовлаштено да говори на сједници, да његов наступ није легалан, ни легитиман, јер нема сагласност Предсједништва БиХ да то уради и да је став у таквим ситуацијама да се не обраћа.

Додик је нагласио да Алкалај жели да износи лажи о српском народу и Србији, да је о томе обавијестио Савјет безбједности, те да ће ако буде говорио то чинити у име само једне стране, муслиманске, што подрива БиХ, њену суштину и постојање.

 

Што се тиче Срба и Српске, како је рекао, једини ко је овлаштен да говори за њих је предсједник Србије Александар Вучић.

 

Додик је поновио да у Сребреници није било геноцида, да десио злочин и да је изјавио саучешће породицама свих страдалих на овим просторима.

Он је нагласио да је трибунал у Хагу требао да казни злочине и помири народе, али да помирење народа није успјело и да је понижавајуће то да је само два одсто пресуда за злочине над Србима.

„Након оваквог понашања трибунала, народи су још више удаљени, а генерал Младић постао је легенда што се тиче српског народа и то се не може спријечити накавим одлукама суда, нити било чим“, истакао је Додик.

 

Извор: СРНА

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести