НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Многе дипломате у БиХ се понашају као колонијални управници

27/03/2023

Предсједик Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић изјавио је данас да се многе дипломате у БиХ понашају као колонијални управници, те да се у процесу приступања ЕУ мора показати ауторитет домаћих власти, а не страх и подаништво.

 

Ненад Стевандић

Ненад Стевандић

 

– Ми у процесу приступања ЕУ морамо да покажемо субјективитет и ауторитет домаћих власти, не страх и подаништво, да не дођемо у ситуацију да неки дипломата као амерички амбасадор подржава муфтију који спомиње оружје док упућује критике нама који позивамо на мир – рекао је Стевандић за Н1.

Стевандић је навео да је Информација о прекиду сарадње са америчким и британским дипломатама у БиХ због антидејтонског дјеловања коју је усвојила Влада Републике Српске порука да се дипломате понашају као колонијални управници и на тај начин одређују политичке процесе, чиме се у питање доводи цивилизацијски и демократски поредак.

Говорећи о закону о криминализацији клевете и увреде, Стевандић је нагласио да се више не може некажњено лагати и таргетирати, чиме се у опасне ситуације доводе појединци и њихове породице.

– Тај простор је затрован и не може се рећи да је медијски простор у БиХ чист. Он је преплављен разним порталима и људима који имају одређену врсту заштите и могу да пишу шта хоће – навео је Стевандић.

Он је нагласио да посјета предсједника Хрватске Зорана Милановића Дервенти није знак захвалности српском народу који се према хрватском корпусу у БиХ, када је био у највећој кризи, понашао коректно.

– Ми смо послали пристојну и дипломатску поруку да је непримјерено на тај начин посјећивати Дервенту и Брод, на само 500 метара од мјеста гдје су регуларне хрватске војне јединице побиле недужне цивиле – навео је Стевандић.

Стевандић је указао и на то да у БиХ постоји јединство у вези са проблемом изградње одлагалишта радиоактивног отпада на Трговској гори, као и да се у рјешавање овог проблема покушавају укључити и европске институције.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести