НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Талић: Град није измирио обавезе према Спортском центру Борик, имамо ДУГ према добављачима и спортистима

13/02/2024

Директор ЈУ СЦ “Борик”, Ненад Талић, рекао је да ова установа данас има дуг према добављачима и спортистима јер Град одређене обавезе није исплатио, иако СЦ “Борик” није потрошио ни једну марку више што им је буџетом дато.

 

 

 

“Све и једну годину смо завршили са позитивним пословањем, никада нисмо имали дуг према било којем нашем добављачу, посебно према нашим спортистима. Током претходних година, као и током 2023., средства смо враћали у буџет града”, рекао је Талић.

 

Он је нагласио да “СЦ Борик”, као и остале јавне градске установе, послују на трезорски начин. Новац који зараде из изворних прихода (турнири, угоститељство, маркетинг, итд.) полажу на рачун града, да би се из тих средстава платили трошкови добављачима.

 

“Интересантно је да наше угоститељство и маркетинг користе други фонд, фонд 2, који није дио овог буџета. Свакодневно, током трајања турнира, близу 100.000 КМ смо физички положили на трезор града. Међутим, добављачу који нам је довозио робу током та два мјесеца плаћено је само 40 КМ. Такође, од маркетинга, преко 50.000 КМ је легло у буџет града, али та средства нису потрошена за оно за шта су намијењена, односно да ми платимо наше обавезе”, рекао је Талић.

 

Он је поставио питање да ли су паркови или спортисти битнији у Бањалуци. Додао је да су примили опомену од Електропривреде да ће, ако се ускоро не плате рачуни из 2023. године, бити искључена струја.

 

“Новац постоји, ако је неко новац потрошио неплански, због тога се не смију кажњавати спортисти. Ако се искључи струја неће се моћи одржати ни један тренинг, испаштаће спортисти нашег града”, рекао је Талић, те додао да преко 250.000 дјеце прође кроз ову установу током једне године.

 

Поновио је да није потребан ребаланс те да су добро планирали годину те позвао надлежне да измире дугове.

 

“Град је именовао и управни одбор, а људима још нису плаћене апанаже за мјесец новембар и децембар”, закључио је Талић те још једном поновио да су остали  неисплаћени играчи и судије на турниру у Борику.

 

Подсјећамо да се и Центар за социјални рад, Центар за развој села и Бански двор суочавају с истим проблемима јер Град није измирио обавезе према овим градским предузећима, како је предвиђено буџетом за 2023. годину.

 

Михаела Амиџић

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести