НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Уставни суд БиХ се намјерно бави деградацијом Устава

02/06/2024

Уставни суд БиХ се намјерно бави деградацијом Устава и правних аката у БиХ стварајући утисак да се ради о банана држави у којој се командује споља и у којој се народи ништа не питају, оцијенио је предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић.

 

 

Стевандић је рекао да је Уставни суд БиХ буквално прекршио уставе и БиХ и Републике Српске, нагласивши да се имовина у Уставу БиХ уопште не помиње да би се то разматрало.

– Овдје је јасно да се они баве да кажемо оним што им је неко наредио, а не тумачењем права и аката у БиХ, а ако су се они који би требало да тумаче акта и чувају Устав одлучили да га крше, онда не знам ко би и шта могао да приговори Републици Српској да има свој одговор на правно насиље – рекао је Стевандић.

Он је истакао да је одговор на правно насиље увијек мировни и увијек садржан у томе да Република Српска треба да заштити имовину Српске која је јасно уписана и дефинисана као имовина ентитета, као и Брчко дистикта гдје, како каже, Уставни суд БиХ не спори ништа у дистрикту, а у Српској спори, иако је она власник заједно са Федерацијом тог дистрикта.

–  Значи Уставни суд се овдје није заплео већ се намјерно се бави деградацијом Устава и деградацијом правних аката у БиХ ставрајући утисак да се ради о банана држави у којој се командује споља и у којој се народи ништа не питају, јер се акти одавно уништени од тог суда – истакао је Стевандић.

Уставни суд БиХ тврди како је регулисање питања имовине „у искључивој надлежности БиХ“.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да засједање Уставног суда БиХ показује „сву пропаст БиХ“. Он је раније најавио да ће до краја јуна бити сачињена анализа краха Дејтонског споразума, до када треба да буде понуђен и споразум о мирном раздруживању.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести