НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Којић: Бошњаци искориштавају сваку тачку европског пута да отму неку надлежност Српске

01/07/2024

Бошњаци искориштавају сваку тачку европског пута да отму неку надлежност Републике Српске, рекао је Милорад Којић, посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ

Милорад Којић

– Зато им је важна карика на том путу Уставни суд, а постала је нажалост и Венецијснска комисија – истакао је Којић.

 

Којић је нагласио да готово сваки дан у ФБиХ раде одређене неуставне ствари, и зато ће из Републике Српске стићи захтјев за мирним разлазом.

 

– Република Српска ће мирно понудити разлаз ФБиХ, да се мирно разиђемо, без екцеса, нациналних повишених тензија. То је право свако државе и њених институција. Имате примјер Србије и Црне Горе које су се мирно разишле, и од једне постале двије независне државе. Њихов одговор сигурно неће бити одмах прихватљив, али важно је понудити, можда ћемо наћи компромис за пола године – поручио је Којић.

 

Коментарисао је и наводни долазак новог америчког амбасадора у БиХ Дагласа Џонса.

 

– Не може бити гори од Марфија. Мислим да ће ситуација на Западном Балкану у многоме зависити од избора у САД за новог предсједника – додао је Којић.

 

Ускоро ћемо имати и комеморације, прво у Братунцу, а онда и у Сребреници.

 

– Све се крије када је у питању Сребреница, још од 1996. године. На подмукао начин злоупотребљавали су вањску политику БиХ, тако и сада раде. Изузев руског и кинеског амбасадора нико не долази на комеморације у Братунац, Доњу Градину, на Озрен. Како онда све жртве могу бити једнаке? То је класично лицемјерство – поручио је Којић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести