НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Нешић: Само људи у којима куља зло могу поставити ратну заставу на мјесту геноцида над Србима

07/09/2024

Само људи без имало емпатије, у којима куља зло, могу на мјесту страдања 12.000 цивила поставити заставу под којом су 50 година касније поново чињени злочини над српским народом, истакао је министар безбједности у Савјету министара Ненад Нешић.

 

 

Нешић је, коментаришући постављање ратне заставе БиХ у Спомен-парку Гаравице код Бихаћа, навео да је у љето 1941. године у Гаравицама убијено више Срба него што је Бихаћ 1949. године имао становника.

– Они који ни мртвима након 83 године не дају мира, постављајући заставу из ратних времена, тјерају нас да се питамо – с ким ми то живимо!? Само људи без имало емпатије у себи, у којима куља зло, могу на мјесту страдања 12.000 цивила поставити заставу под којом су 50 година касније поново чињени злочини над српским народом – истакао је Нешић.

Он је нагласио да српски народ не тражи извињења, ни саосјећање, да само очекује да га нико не вријеђа.

– И зашто се онда чуде када кажемо да је БиХ немогућа земља!? – запитао је Нешић.

Према Нешићевим ријечима, истицање ратне заставе на мјесту геноцида над српским народом, практична је манифестација ријечи Џафера Алића да су „Бошњаци власници БиХ, а Срби и Хрвати неугодни подстанари“.

– Вјерујем да сад и странци виде с каквим /не/људима ми живимо – додао је Нешић.

Ратна застава БиХ постављена је у Спомен-парку Гаравице код Бихаћа, гдје је на најбруталнији начин побијено десетине Срба у Другом свјетском рату и гдје су данас обиљежене 83 године од усташког злочина над 12.000 Срба, међу којима је био велики број дјеце.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести