НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Џаферовић ће још дуго да ме гледа (ВИДЕО)

01/09/2021

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик поручио је данас ће га још дуго гледати бошњачки члан Предсједништва БиХ Шефик Џаферовић и да Република Српска неће подлећи притисцима да прихвати новог високог представника.

 

Милорад Додик

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик

– Само ћу поручити Џаферовићу – нисам баш сретан што га гледам тамо, али он ће мене још дуго гледати овдје – рекао је Додик новинарима у Рибнику након што је Џаферовић позвао нелегално именованог високог представника Кристијана Шмита да покрене питање Додикове смјене.

Додик је поводом тога рекао да, када се све разложно погледа, то значи само једно – да муслимани очекују да високи представник само ради оно што они хоће и да се и до сада дешавало да су високи представници само радили оно што су муслимани тражили.

Према његовим ријечима, од 1995. године, од када је уведена институција високог представника, нема ниједног акта у интересу Републике Српске.

– Све је било против нас, према томе нема ниједног разлога да уважавамо такве институције, такве високе представнике, такве такозване високе представнике – истакао је Додик.

 

Да погледате видео кликните на: овај линк.

 

Он је рекао и да се са Кристијаном Шмитом, кога Република Српска не прихвата као новог високог представника, може разговарати ако се он идентификује као представник Квинте или групе земаља које су га избарале или ако се представи као њемачки изасланик, али да не може ако је високи представник.

– Он није високи представник, нећемо подлећи притисцима. Мислим да је то питање за нас „бити или не бити“ – рекао је Додик.

Додик је рекао да је боље одмах потписати капитуацију ако прихватимо да се на овај начин нама управља, влада, да се може појавити странац којег изабере група земаља и овдје доноси законе, мијења, има неко право.

– Онда је боље да нас нема, боље одмах дигнути руке и рећи довиђења од овога – истакао је Додик и додао је то они, једноставно, морају да разумију.

Додик је поновио да високи представник овдје може доћи само човјек који је именован Резолуцијом Савјета безбједности и ништа друго, иако му је познато да иза њега стоји огромна сила, попут Америке, Њемачке, ЕУ, неких других земаља.

– Али, имате тренутак у историји када је за неки народ нешто неправда, а у овом случају је неправда да ви нама шаљете човјека без Резолуције Савјета безбједности да управља са нама. Нећемо да прихватимо, какав би ми народ били да то прихватимо – појаснио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести