НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Ковачевић: Бошњаци од марта опструишу Дом народа, Американци тек сад реагују

10/10/2024

Дом народа Парламентарне скупштине БиХ не функционише нормално још од марта, због блокаде бошњачких делегата, а Амбасада САД у БиХ то је осудила тек након осам мјесеци, изјавио је данас српски делегат Радован Ковачевић и истакао да је занимљиво да је готово истовремено сигла и реакција Елмедина Конаковића, предсједника НиП-а.

 

 

Ковачевић је упитао Амбасаду САД у БиХ, која је тек јуче осудила блокаду бошњачких делегата, гдје су до сада били и како нису примијетили да Парламентарна скупштина БиХ не може да ради и испуњава своје задатке.

 

Додик: За блокаду Дома народа одговорни Американци и Британци; Америка омогућила да СДА управља правосуђем

 

Он је истакао да се Амбасада САД у БиХ за пуних осам мјесеци није огласила ниједном иако је у јавности небројено пута коментарисано да је невјероватно да је потпуно заустављен рад Дома народа Парламентарне скупштине.

Ковачевић је навео да се бошњачки делегати до данас нису вратили и да је занимљиво да је, након осам мјесеци блокаде, стигла и реакција Елмедина Конаковића, предсједника НиП-а, који је рекао да са том блокадом не треба наставити, те да треба мудрије поступити.

– Наравно, то је било легитимно право делегата из Клуба Бошњака, они су то своје право користили. Имали смо блокиран Дом народа осам мјесеци и тек послије тих осам мјесеци добили смо реакцију једног од лидера странака који су исто тако учествовали у блокади, а то је Конаковић – рекао је Ковачевић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести