НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Јаћимовић: Надлежне градске службе преспавале све елеметарне непогоде

25/12/2024

Предсједник Удружења за унапређење безбједности саобраћаја Републике Српске Миленко Јаћимовић оцијенио је да су надлежне градске службе у Бањалуци преспавале данима најављиване елементарне снијежне непогоде које су проузроковале велике проблеме у саобраћају и грађанима у свакодневном функционисању.

 

 

Јаћимовић је рекао Срни да ове службе апсолутно нису одговориле задатку, наводећи да на том плану нису извршене квалитетне припреме за обилне сњежне падавине.

Он је указао да у вези са тим није ангажовано довољно механизације, те да је на том плану првенствено одговорно градско Одјељење за саобраћај и путеве и његови челници.

Јаћимовић је рекао да приликом чишћења улица од снијега није коришћено ни довољно образивног материјала и соли.

– На кључним саобраћајницама се нешто радило, али је у споредним улицама и на паркинзима катастрофално стање. Огроман лед је тамо и сада, што значи да ништа уопште није посипано – рекао је Јаћимовић.

Он је нагласио да је град заказао и што знатан дио механизације није био ангажован због недовољно возача и осталих оперативаца.

– Нису правовремено извршене контроле на том плану, а, нажалост, није се укључио ни градски Штаб за ванредне ситуације да позове друге привредне субјекте и слично да помогну. Брда снијега која се виде у Бањалуци требало би камионима однијети са тих позиција на периферију, јер отежавају саобраћај и нормално функционисање града и становништва – рекао је Јаћимовић.

Он је додао да је због свега три пута повећан број саобраћајних удеса у Бањалуци у односу на „нормалне“ околности.

– Можете и сами видјети да се људи и даље клижу, падају… Биљеже се повреде и скочних зглобова, руку и ногу. А то што је градоначелник признао да градске службе нису одговориле свом задатку никога не задовољава јер смо и сада у проблему, пада и дрвеће, а људи су у опасности, као и њихова имовина – рекао је Јаћимовић.

Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић огласио се након дводневног колапса у граду због сњежних падавина, поручивши да зимске службе нису одговориле задатку и да за то нема оправдања и изговора.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести