НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Хвала Србији јер је омогућила да дишемо једним плућима

09/02/2025

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић оцијенио је да се на традиционалном Сајму завичаја у Новом Саду сакупио српски свет у „Српској Атини“.

 

 

Циљ тог окупљања, додаје Стеванић, јесте да пошаље поруку да га има, да је јединствен, да се не да, да ће издржати све изазове, да је богат, велики, уједињен и да у нама заједно станују и Срби из Книна, Кистања, Требиња, Гацка, Куманова, из Битоља, Херцег Новог, из сваког града, села и општине гдје живи.

– У посљедњих десет година отворила се капија слободе да се ми Срби у Београду, Новом Саду, у Србији осјећамо слободно и поштовани, да његујемо своју традицију, да чувамо своју историју и да заједно корачамо у вудућност, како смо то и потписали на Свесрпском сабору прошле године. Желим да кажем да су се многи прије нас стидјели своје традиције, култре, кухиње… – поручио је Стевандић у обраћању на централној свечаности „Сајма завичаја 2025“.

Он се јавно захвалио данашњој Србији, њеном предсједнику, садашњем и претходном пресједнику Владе, као и покрајинском руководству, на томе што су, како је рекао, омоућили да дишемо једним плућима.

– Хвала што су помогли да се избрише граница на Дрини и да је то сада душник преко кога дишу и једно и друго плућно крило. То је мјесто гдје се ми себе не стидимо. Сада, када су пропали сви спољни утицаји, када нас покушавају посвађати, желим да подржимо мировну политику руководства Србије која са браћом хоће да разговара, која је браћи дала права и која са својим народом хоће у лијепом, добром и часном окружењу да изађе из свих криза, изазова, данас и у будућности. Ми, наравно, треба да разговарамо. Али не треба да разговарамо са усташама, са разним северинама и пицулама, што је једно те исто, и онима који њих славе, него да се држимо оних који славе Светог Ђорђа, Николу, Василија и који се међусобно резумију, не мрзећи друге – порука је предсједника парламента Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести