НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ћосић: Питање имовине ријешено, локалне заједнице да брину о локалним проблемима

09/02/2025

Предсједник Савеза општина и градова Републике Српске Љубиша Ћосић изјавио је да имовина у БиХ припада ентитетима, а да локалне заједнице из Федерације БиХ и њихови челници треба да се баве проблемима тих заједница.

 

 

Поводом позива новооснованог Савјета начелника и градоначелника СДА Кристијану Шмиту да донесе закон о државној имовини, Ћосић је истакао да је то очигледно стара политика сервилности Бошњака.

Он је навео да би људи који се баве локалном политиком и управљају општинама и градовима требали да буду свјесни да су они ти који су доносиоци одлука у својим срединама и да свака одлука треба да буде производ људи који ту живе, што очигледно није случај када су у питању окупљени у Савјету начелника и градоначелника СДА.

– Они би очигледно вољели да неко намеће неке законе и сад замислите како функционишу на локалном нивоу, а позивају друге да им намећу законе који се тичу државне имовине – рекао је Ћосић за Срну.

Према његовим ријечима, када је у питању БиХ ове ствари су одавно ријешене и сва имовина и по Дејтонском споразуму припада ентитетима, због чега нема никакве потребе за наметањем закона о државној имовини.

– Очигледно је то је она стара политика сервилности Бошњака и једноставно препуштања другима – додао је Ћосић.

Он је изразио жаљење што једна конференција, па била она и страначка, која окупља челнике градова и општина себи дозвољава такве ствари.

– Самим тим себе као људе и оне који воде локалне заједнице дерогирају и показују да им ништа није битно, него су навикли да буду сервилни и да им неко други намеће рјешења – закључио је Ћосић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести