НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Додик: Нема легитимнијег захтјева од враћања на изворни Дејтон, односно Устав

22/02/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик поручио је да институције Српске бране Устав БиХ и да нема легитимнијег захтјева од враћања на изворни Дејтонски споразум.

 

 

Додик је истакао да је интерес Републике Српске да се БиХ врати на Устав БиХ, док други хоће вануставну земљу.

Он је навео да ће на сједници Народне скупштине Српске, на чијем је дневном реду заштита Устава, тражити да се ситуација и политички систем прилагоде Уставу БиХ.

– Ми знамо да је то немогуће урадити једнократно, већ ћемо оставити пар мјесеци, а ако то не буду жељели, онда ћемо прогласити да је пропао дејтонски процес, који се свакако пропао, јер политичка и институционална пракса није уставна – рекао је Додик за ТВ „Блиц“.

Ако БиХ није дејтонска, каже Додик, онда ћемо ми тражити оно што смо унијели у БиХ, а то је независна Република Српска.

– Можда неће требати ни референдум. Затражићемо од Србије да уђемо у федерални-конфедерални однос, монетарну унију. Границе су и сада слободне, а умјесто на Дрини биће ентитетске границе. Нико неће забранити муслиманима да путују, да пролазе – рекао је Додик.

Он је указао да су међуентитетске границе у Дејтону успостављене да не мора више да се ратује, те додао да процес иде ка томе да ће једног дана осванути прича – или има БиХ или нема.

– БиХ нема ако ми не учествујемо у заједничким институцијама. Нема је ако ми донесемо одлуку неке друге врсте. Ми сматрамо да БиХ искључиво може бити капацитирана у складу са Уставом. У супротном, ми смо против те БиХ, а када то кажем онда ме оптужују за сецесију – рекао је Додик.

Предсједник Српске је истакао да није за сецесију, већ за уставну БиХ.

– Странци то нису жељели то да чују, као и медији који су добија паре од УСАИД-а, већ су узели наратив да је Додик сецесиониста. Сецесија је насилно одвајање, ми нећено да се насилно одвојимо и никакву војску нећемо употријебити – рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести