НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Бањалуци пријети еколошка катастрофа; Град затрпан смећем

23/03/2025

Бањалуци пријети еколошка катастрофа коју градска власт користи као прилику за политички обрачун, а потом и уносне договоре. На то су упозорили из Градског одбора СНСД-а.

 

 

– Готово пет година нису ни покушали да ријеше проблем депоније у Рамићима, а сада у друге упиру прстом, пријете кривичним пријавама и уговарају послове – наводе из Градског одбора СНСД-а.

Како се наводи у саопштењу, грађани Бањалуке уредно плаћају рачуне за услугу одвоза и одлагања отпада, а већ се данима гуше у смећу иако су у јавном предузећу „Депот“ јасно поручили да пријем отпада није блокиран.

Из Градског одбора СНСД-а наводе да „не би били изненађени да се понови ситуација од прије двије године, када се градоначелник појавио на ватрогасном возилу да брани паркинг који је потом поклонио приватнику“.

– Овај пут га очекујемо на камиону за одвоз смећа, након чега ће исти актери преузети монопол над одвозом, одлагањем и спаљивањем комуналног отпада који вриједи стотине милиона КМ. Градска власт је свјесно и намјерно град довела у ову ситуацију како би преузимање пало у други план. Све је добро само да је чисто. Није. Видимо шта радите – поручују из Градског одбора СНСД-а.

Подсјетимо, радници „Депота“ ступили су у штрајк у сриједу, 19. марта, тврдећи да „Чистоћа“ није испоштовала договор постигнут са градоначелником Бањалуке Драшком Станивуковићем, те су се одлучили на извршење судске пресуде.

Спор између „Чистоће“ и „Депота“ траје неколико година, а према правоснажној пресуди, „Депот“ је до краја фебруара требало да у посјед „Чистоће“ преда локацију на којој отпад одлаже осам локалних заједница.

Управа предузећа „Депот“ саопштила је јуче да нису блокирали пријем отпада усљед штрајка и да је прихватање отпада прилагођено минималном процесу рада.

Огласило се и комунално предузеће „Чистоћа“ које је упозорило грађане и правна лица Бањалуке и регије на могуће штетне посљедице по здравље становника које могу настати јер је „Депот“ Бањалука ступио у штрајк, тако што депонија отпада у Рамићима првих седам дана штрајка ради само од 7.00 до 13.00 часова, а након тога од 7.00 до 11.00 часова.

Из „Чистоће“ су навели да је на тај начин „Депот“ онемогућио редовно прикупљање отпада на подручју града Бањалука и регије седам градова који одлажу отпад на депонији у Рамићима.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести