НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик о сарајевској Платформи: Гдје сте били? Нигдје! Шта сте радили? Ништа!

10/05/2025

Концепт споразума који су јуче потписале двије „тројчице“ и још понеко потпуна је непознаница у политичкој теорији. О пракси и да не говорим, написао је предсједник Републике Српске Милорад Додик на свом Икс налогу.

 

 

Додик је рекао да се још никада није десило да споразум о политичкој сарадњи потписују странке власти које се понашају као опозиција и странке опозиције које би да буду власт.

– Први су на власт доведени за руку. Станивуковић, Миличевић и Вукановић се надају да ће и њих неко привести. Сада су формирали коалицију „недовољни“! Још бесмисленији је наслов споразума „Платформа за мир и ЕУ“ – казао је Додик.

Додик је изјавио да БиХ није у ратном стању.

– Није БиХ ни Украјина, ни Јемен, ни Палестина. БиХ живи у миру 30 година. А, што се тиче ЕУ, допринос ове групације европском путу једнак је нули. Министарства којима руководе први предложила су нула закона из Европске агенде, други су гласали само за један. Све остало урадиле су странке које ова „напредна“ групација сматра ретроградним. Посебан допринос комедији апсурда даје став да „тешке теме остављамо за друга времена“!!! – рекао је Додик.

Додик је казао да се БиХ и налази у кризи због тешких тема, због чињенице да су оне гуране под тепих деценијама.

– Није криза због сира и војне музике. Ако неће рјешавати тешка питања, која ће? Лаких више нема. Узгред, дио који је у тексту написан, сарајевска „тројчица“ потписала је прије двије године са ХДЗ-ом и СНСД-ом. И преварили су. Ова друга „тројчица“, СДС, ПДП и Вукановић, тешко и да зна шта је потписала. Једни не знају куда ће, други шта ће. Oпшта радост. Оно што је извјесно – од потписаног неће бити ништа. Јуче су потписивали, сљедеће године ће бити „избрисани“ – изјавио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести