НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Амиџић: Додик показао политичку мудрост и одговорност

19/10/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик показао политичку мудрост, политичку ширину и одговорност, рекао је у Јутарњем програму генерални секретар СНСД-а и министар финансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић.

 

 

– Мој став је да предсједника Републике не може нико да бира осим народа. У Републици Српској је предсједник онај кога је бирао народ, а то је Милорад Додик – истакао је Амиџић.

Амиџић је истакао да су папири формалност, те да је Додик посљедњим потезима очувао стабилност.

– Ана Тришић Бабић ће квалитетно обављати свој посао. Не дозвољавамо да нам предсједника бира неко са стране – рекао је Амиџић.

Коментарисао је и понашање опозиције.

– Са којим ког именом да смо изашли, опозицији би било спорно. То је тај њихов неселективни приступ. Не интересује ме шта они причају, они и нису опозиција. Свака опозиција је конструктивна, а они су пуни острашћености и мржње – истакао је Амиџић.

Навео је да је политичко Сарајево жељело да изазове сукове.

– Кроз Суд БиХ су доносили такве одлуке да би испровицирали сукобе. Али ми смо били мудрији и предсједник Додик је то све препознао, показао одговорност и очувао стабилност. Именовање в.д. предсједника Српске омогућава да се сви процеси одвијају нормално – рекао је Амиџић.

Каже да је опозиције жељела да се Додику учини неправда.

– Жељели су да политички профитирају од тога. Вјеровали су да ће доћи до сукоба, а то није нормално – изјавио је Амиџић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести