НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Бањалучани осудили најављену изградњу Дино парка

21/02/2025

Бањалучани су осудили најављену изградњу Дино парка у свом граду. Незадовољство, дијеле и на друштвеним мрежама. Кажу да је невјероватно да, иако се највећи град Српске суочава с бројним проблемима, од уништене саобраћајне инфраструктуре, проблема у вези с водоснабдијевањем, чистоћом града, недостатком мјеста у вртићима, загађења ваздуха, градоначелник Драшко Станивуковић размишља да постави осам диносауруса у природној величини и да то буде главна атракција за туристе.

 

 

Град Бањалука расписао је тендер за набавку осам модела диносауруса у природној величини за које је спреман да плати око 150.000 марака. Грађани – огорчени на ову Станивуковићеву одлуку. Многи се присјећају како на плус 40 степени мјесецима нису имали воду, да се смеће нередовно одвози, да је град неочошћен и прљав и да су зимске службе у јануару заказале. Бањалучани градоначелнику поручују – желимо да прво ријеши горуће проблеме.

Првобитна идеја је била да Дино парк буде грађен на Бањ брду, што је шокирало и чланове Градског одбора СУБНОР-а. Затражили су хитно заустављање ове активности. Кажу да не знају како је неком пало на памет да скрнави најсветији симбол Другог свјетског рата који је од немјерљивог заначаја за највећи град Српске.

– За нас је био шок зато што су нас грађани звали, наши чланови. Ми смо потом отишли на портале и видјели смо и били смо очајни. + Очајни због тога што се не поштују приоритети и што се не прате закони, а зна се шта је закон о националном споменику – истакла је Љубица Тадић, предсједник Градске организације СУБНОР-а Бањалука.

Станивуковић је одустао од локације на Бањ брду, али не и од идеје. Још није одредио тачну локацију, али планира да диносаурусе постави у парку у Српским топлицама. Каже да се угледа на развијене европске градове. Међутим у таквим градовима становници имају воду, смеће се редовно одвози а улице су чисте.

– Постоји нешто што дјеца воле а то је дино парк, који је популаран. Када имате дијете или неког млађег у својој кући врло често вас питају за то. Е да то људи који живе у Републици Српској не би тражили у земљама ван Српске, а то је једна од атракција која може обогатити туристичку понуду – рекао је Драшко Станивуковић, градоначелник Бањалуке.

Тачно је да дјеца воле диносаурусе, али ваљда би дјеци прво требало омогућити услове да имају довољно мјеста у вртићима и да град буде очишћен. Да ли су приоритет пројекти у којима ће уживати неколицина или да грађани у 21. вијеку добију воду и асфалтиране улице?

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести