НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Ђајић: Грађанима Бањалуке треба стручан, одговоран и образован градоначелник; Не можете их два пута преварити на исту финту

19/09/2024

Предсједник Градског одбора СНСД-а Бањалука проф. др Владо Ђајић казао је да грађанима Бањалуке треба одговоран и стручан градоначелник, који ради по прописима и закону за добробит свих у граду на Врбасу. Такође, Ђајић је нагласио како СНСД тренутно води једну фер бору за разлику од актуелног градоначелника, који снима морбидне спотове на гробљу.

„Ми не радимо прљаво. Он (градоначелник) је направио морбидни снимак на гробљу. Идеш на гробље да снимаш спот за предизборну кампању, па то је наша светиња. Ми промовишемо ред, рад, тимски рад, струку и лијепо понашање“, казао је Ђајић гостујући у емисји „Телеринг“ на РТРС-у.

На питање водитеља да према посљедњим анкетама Станивуковић је у водству, кандидат СНСД-а на другом, а Јелена Тривић на трећем мјесту, Ђајић је казао како анкете говоре једно, а грађани ће пресудити друго.

„Анкете су рекле једно, а народ ће рећи друго. Народ се не може два пута преварити на исту фунту. Народу је понуђена нестручна саможива, деструктивна и осветничка особа као и други бољи кандидати. Не само један, сви понуђени кандидати су бољи од Драшка Станивуковића“, јасан је Ђајић.

Водитељ је Ђајића питао и за фамозног „Дрину трећину“, на шта је он кратко одговорио:

„Бањалука је мала Дрина трећина је страхота савремене Бањалуке. Дође ниоткуд и људи га зову први рекет. Понизио бањалучке привренике. Није лако плаћати порез и водити раднике. Од многих људи сам чуо да одређени привредници нису могли доћи на ред у Скупштини ако не донесу одређене трећине“, јасан је Ђајић те је позвао све оне који су прошли све наведено да пријаве надлежним органима уколико су ти наводи истинити.

У емисији се говорило и о споменицима у Бањалуци, а које је подигао актуелни градоначелник, на шта је Ђајић казао да споменике не може према личном нахођењу радити једна особа већ стручни људи, попут академске заједнице, у првом реду историчара.

„Обишао сам планету и све битније градиве Европе. Сваки град има неки споменик. Станивуковић је овдје промашио идеју, локацију и изглед и потрошио 10 пута више него што треба. Да би правио споменик академска заједница се морала укључити и дати своје мишљење. Он прави споменик Твртку у бетонском парку. Ставио је Твртка за кога се не зна како изгледа на мјесту гдје почиње улица краља Петра И којем је требао ту подићи споменик“, јасан је Ђајић.

Он се осврнуо и на споменик палим борцима Републике Српске, који се гради у центру града гдје је нагласио да као неко ко је четири и по године провео у рату, гледао рањаване, био изложен мецима, изгубио добре другове, има право дати свој коментар на поменути споменик. Како је Ђајић нагласио, Станивуковић није донио благослов цркве и преосвећеног владике Јефрема, а који је био неопходан јер у склопу споменика се налази и крст.

„Сви градови су се требали консултовати гдје ће бити споменик јер је то од важности за цијелу Републику Српску, не само Бањалуку. Када тако нешто радиш гдје има крст ти требаш добити дозволу цркве, а колико чујемо он није добио благослов нашег преосвећеног владике Јефрема. Морао се консултовати владика на изглед крста а он је радио на своју руку као што је то случај са цјелокупом изградњом“, закључује Ђајић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести