19/09/2024
„Ми не радимо прљаво. Он (градоначелник) је направио морбидни снимак на гробљу. Идеш на гробље да снимаш спот за предизборну кампању, па то је наша светиња. Ми промовишемо ред, рад, тимски рад, струку и лијепо понашање“, казао је Ђајић гостујући у емисји „Телеринг“ на РТРС-у.
На питање водитеља да према посљедњим анкетама Станивуковић је у водству, кандидат СНСД-а на другом, а Јелена Тривић на трећем мјесту, Ђајић је казао како анкете говоре једно, а грађани ће пресудити друго.
„Анкете су рекле једно, а народ ће рећи друго. Народ се не може два пута преварити на исту фунту. Народу је понуђена нестручна саможива, деструктивна и осветничка особа као и други бољи кандидати. Не само један, сви понуђени кандидати су бољи од Драшка Станивуковића“, јасан је Ђајић.
Водитељ је Ђајића питао и за фамозног „Дрину трећину“, на шта је он кратко одговорио:
„Бањалука је мала Дрина трећина је страхота савремене Бањалуке. Дође ниоткуд и људи га зову први рекет. Понизио бањалучке привренике. Није лако плаћати порез и водити раднике. Од многих људи сам чуо да одређени привредници нису могли доћи на ред у Скупштини ако не донесу одређене трећине“, јасан је Ђајић те је позвао све оне који су прошли све наведено да пријаве надлежним органима уколико су ти наводи истинити.
У емисији се говорило и о споменицима у Бањалуци, а које је подигао актуелни градоначелник, на шта је Ђајић казао да споменике не може према личном нахођењу радити једна особа већ стручни људи, попут академске заједнице, у првом реду историчара.
„Обишао сам планету и све битније градиве Европе. Сваки град има неки споменик. Станивуковић је овдје промашио идеју, локацију и изглед и потрошио 10 пута више него што треба. Да би правио споменик академска заједница се морала укључити и дати своје мишљење. Он прави споменик Твртку у бетонском парку. Ставио је Твртка за кога се не зна како изгледа на мјесту гдје почиње улица краља Петра И којем је требао ту подићи споменик“, јасан је Ђајић.
Он се осврнуо и на споменик палим борцима Републике Српске, који се гради у центру града гдје је нагласио да као неко ко је четири и по године провео у рату, гледао рањаване, био изложен мецима, изгубио добре другове, има право дати свој коментар на поменути споменик. Како је Ђајић нагласио, Станивуковић није донио благослов цркве и преосвећеног владике Јефрема, а који је био неопходан јер у склопу споменика се налази и крст.
„Сви градови су се требали консултовати гдје ће бити споменик јер је то од важности за цијелу Републику Српску, не само Бањалуку. Када тако нешто радиш гдје има крст ти требаш добити дозволу цркве, а колико чујемо он није добио благослов нашег преосвећеног владике Јефрема. Морао се консултовати владика на изглед крста а он је радио на своју руку као што је то случај са цјелокупом изградњом“, закључује Ђајић.
04/10/2024
Коментари
Пошаљи коментар