НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Градска управа глува на апеле: Осам породица на Лаушу без канализације, живот уз септичке јаме

26/09/2024

На свега три километра од центра града у Улици Душана и Владе Копање у насељу Лауш мјештани у 21. вијеку без канализације. Да ствар буде гора, свега 250 метара испод њихове куће, њихове комшије живе нормалним животом, док они муку муче са септичким јамама чије чишћење плаћају из свог џепа. О свом проблему писали су и Градској управи, али од њих су прије двије године добили одбијеницу.

Миодраг Ђекић, мјештанин ове улице који је пола живота провео у иностранству родну груду није заборавио, те кућу и имање редовно улаже и одржава, али ситуација с недостатком канализације отежава им живот. У улици се налази осам породичних кућа и четири плаца, чији власници су паузирали градњу због проблема с канализацијом.

 

Пуповић: Градоначелник је покушао да спријечи мој долазак, желим им да заврше у затвору!

 

„Овдје је нас осам домаћинстава, овдје су и два момка за женидбу, који требају наставити лозу, а ми немамо основне услове жа живот. Септичке јаме сами празнимо, али знате како је с тим рупама, кад је киша проблем, кад је суша смрад се шири. Покушали смо на све начине да ријешимо овај проблем, али узалуд, из Градске управе смо добили прије двије године одбијеницу“, каже Ђекић за наш портал.

Како је рекао, само 250 метара испод њихове куће налазе се куће које имају канализацију, а да би убрзали рјешавање проблема, комшија који има земљу испод њих допустио је копање преко његове земље да би коначно добили канализацију. Ипак, ни то није помогло јер Градска управа за њих није имала слуха.

„Покушао сам у више наврата доћи до градоначелника, ишао сам и до Градске управе, али узалуд. Њега нема за проблеме грађана. Једне прилике ме с врата вратио и његов шеф Кабинета. Жалосно је то, овдје живе људи и ако Бог да биће и нових становника“, каже разочарано Ђекић.

 

Бањалука: Бесплатни превентивни прегледи за жене

 

Да ствар буде гора, на самом крају улице живи и самохрана мајка с троје дјеце, која чишћење септичке јаме плаћа из свог џепа. Како кажу мјештани, надају се неким бољим временима и да се у будућности у Бањалуци у 21. вијеку неће причати о канализацији с обзиром да се ова улица налази на свега пар километара од центра града.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести