НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Када ће бити завршен мост у бањалучком насељу Чесма?

23/10/2024

Изградња једног од најзначајнијих капиталних пројеката за Бањалуку, моста у Чесми, у завршној је фази, али за саобраћај неће бити отворен још најмање годину.

 

 

Након двије године чекања, из Града су потврдили да су ријешени имовинско – правни односи и да би требало да почне градња приступне саобраћајнице. За овај пројекат Влада и „Путеви“ издвојили су 6,6 милиона марака.

Завршено је више од 80 одсто радова на изградњи моста у Чесми који је вишемилионски пројекат и једна је од значајнијих инвестиција Владе у Бањалуци.

До краја ове године биће завршена прва фаза. За возила и пјешаке требало би да буде отворен до новембра 2025.године.

– Радови теку по пројекту. Основна конструкција моста је у завршној фази. До краја године планирамо да завршимо прву фазу радова која подразумијева бетонирање завршне плоче на мосту, обалну утврду и постављања заштитне ограде и тротоара на мосту – рекао је Милан Дакић, вршилац дужности директора „Путева Републике Српске“.

Из Путева Српске наводе да је јасно да изградњу моста финансирају Влада и ово јавно предузеће. Подсјетили су да Град финансира рјешавање имовинско – правних односа и изградњу приступног пута, али не и моста.

– Градоначелник је наравно уз овај пројекат и још неке пројекте у својој политичкој кампањи имао право овдје да дође и да се слика. Ја желим одговорно да потврдим да овај мост плаћа Влада Српске и јавно предузеће Путеви – појаснио је Дакић.

Након четири године присвајања бројних пројеката које је у Бањалуци финансирала Влада Српске Станивуковић коначно, бар када је ријеч о мосту у Чесми, признаје да то није инвестиција града.

– Природно је да за тако велике инвестиције новац даје Влада, град рјешава друго, како се ја могу тиме китити, могу само бити поносан. На карју то остаје иза нас, ја бих то тако дефинисао – рекао је Станивуковић.

Мјештанни Чесме с нестрпљењем чекају завршетак радова. Од центра Бањалуке удаљени су само четири километра, али због свакодневне гужве у саобраћају, кажу, путују готово сат времена.

Чесма је једно од насеља које се најбрже шири, међутим мјештани се суочавају с бројним проблемима, а управо један од њих је изградња моста.

Иако је градоначелник славодобитно најављивао да ће мост бити завршен ове године, грађани ће ипак морати сачекати још најмање годину.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести