НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Кондић пита Станивуковића: Откуд 1.000 радника у Градској управи, гдје је транспарентност?

29/07/2023

У Градској управи данас ради чак 1.000 запослених, док је прије мандата Станивуковића број радника износио око 800

 

 

Немања Кондић, бивши страначки колега Драшка Станивуковића и одборник у Скупштини Града Бања Лука, поставио је одборничко питање градоначелнику. У питању је тражио да му се достави број запослених у Градској управи, подијељених на категорије: запослени на неодређено вријеме, запослени на одређено вријеме и ангажовани по уговору о дјелу. Међутим, упркос пословничком року од 15 дана за пружање одговора, Немања Кондић још увијек није добио одговор

„Поставља се питање какво повећање обима послова је узроковало толико драстично повећање запослених (раст запослених од око 25%)“, упитао је Кондић.

Он истиче да је поставио ово одборничко питање како би се остварила транспарентност у раду Градске управе и како би грађани имали јасну слику о ситуацији. Према пословнику о раду Скупштине, постоји могућност за додатних 15 дана уколико је потребно утврдити више чињеница или сачинити сложенију анализу. Међутим, Немања претпоставља да одговор неће добити, с обзиром на досадашње искуство и ситуацију у Граду.

„Службе би требале да имају електронску евиденцију о броју запослених, а не да их броје ручно, претпостављам да одговор на ово питање нећу добити ни након додатних 15 дана. Јасно је да је гадоначелник прешао преко свог кључног обећања о транспарентности, али ћу га и даље на то подсјећати јер смо то заједно обећали грађанима у кампањи 2020. године. Такође, напомињем и да сајт Града одавно није ажуриран по питању запослених и њихових стручних квалификација. Градоначелник очигледно намјерно скрива број запослених и новопримљених радника од очију јавности. Има још 15 дана да нас све разувјери“, написао је Кондић на свом Фејсбук профилу.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести