НОВОСТИ

„МИО МОНДО“ наставља са активностима у оквиру пројекта “УТИЦАЈ НА ЗДРАВО ОДРАСТАЊЕ ДЈЕЦЕ“: Одржана едукација у ЈУ ОШ „Свети Сава“ Лауш

10/09/2024

У просторијама ЈУ ОШ “Свети Сава” Лауш, Бања Лука, Удружење за едукацију дјеце “МИО МОНДО” Бања Лука је 06.09.2024. године наставило са активностима у оквиру пројекта “УТИЦАЈ НА ЗДРАВО ОДРАСТАЊЕ ДЈЕЦЕ”. Рад са дјецом је подијељен у двије цјелине, едукативни и спортски. У едукативном програму смо обрадили тему: “Мапирање емоција”.

 

“Заједно са дјецом прошли смо кроз основе значења емоција. Упознали смо се са основним емоцијама и утврдили њихово значење, као и усвојили адекватан однос према емоцијама. Такође смо успјели да смјестимо емоције и њихово осјећање унутар тијела и на тај начин боље их разумијемо и разумијемо које емоције осјећамо у датом тренутку”, казала је Вања Совиљ психолог-психотерапеут.

 

Како кажу стручњаци, за игру је увијек неопходна машта као и доступност неопходног материјала које подстиче дјецу на истраживање, рад и учење.

 

“За игру је прије свега потребна машта, а и доступност разноврсних материјала за игру подстицаће дијете на истраживање, а тиме и на учење.Дидактичке играчке осим за забаву утичу и на развој пажње која је важна за учење с разумијевањем“, рекла је Мира Марић дипл. Педагог.

 

У спортском дијелу програма дјеца су укључена у спортски полигон, циљано постављен за развој психомоторичких активности и координације покрета.

 

“Велика важност оваквог типа спортског полигона огледа се и у мишићној активности дјеце овог узраста. Код дјеце те доби, кости су меке и еластичне, још увијек имају пуно хрскавичних ткива. Имајући у виду наведено, уколико не постоји оваква активност код дјеце доћи ће до равних стопала, повреда зглобова и искривљена кичме“, навео је Миленко Девушић, професор физичког васпитања.

Александар Сладојевић, предсједник Удружења за едукацију дјеце “МИО МОНДО“, нагласио је да важни циљеви који се желе постићи оваквим типом спортских полигона су стварање навика за вјежбањем и бављењем различитим спортовима, смањене стреса код дјеце ове доби и јачању самопоуздања.

 

“Најважнији циљ свакако јесте стварање спорстког духа за такмичењем, хуманост и јачање медјуљудских односа кроз поштовање вршњака, противника и ауторитета, што ће у коначници утицати на развој и стварање здраве и квалитетне личности код дјетета”, закључује Сладојевић.

Коментари

0

Пошаљи коментар

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести