НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Опасан пјешачки прелаз у Врбањи добија стационарни радар; МУП Српске препознао проблем који је Градска управа игнорисала, двоје смртно страдало

31/07/2024

У мјесној заједници Врбања грађани су се данас окупили финим поводом јер је њихове захтјеве умјесто Града Бањалука испунио МУП Републике Српске. У Улици Раде Радића, на магистралном путу Бањалука – Челинац, пјешачки прелаз који је постао мјесто трагедије и несрећа ускоро добија стационарни радар. На овом прелазу, који дневно користи између 400 и 500 људи, забиљежена су два смртна случаја и бројне саобраћајне несреће, укључујући теже тјелесне повреде.

Прелаз, који се налази на регионалном путу Бањалука-Челинац, тренутно нема стационарни радар нити семафор, што додатно погоршава безбједност пјешака. Иако су мјештани упозоравали надлежне у Граду Бањалука и још прије три године и тражили увођење сигурносних мјера, њихови захтјеви су игнорисани.

„Ради се о пјешачком прелазу који је кључан за безбједност наших суграђана. На истом прелазу су се догодила два смртна случаја, а број незгода са лакшим и тежим повредама непрекидно расте“, изјавио је Васо Јанковић, члан Савјета МЗ Врбања.

Он је додао да су мјештани тражили од Министарства унутрашњих послова да постави камеру за надзор саобраћаја како би се смањила брзина и повећала сигурност.

„Градска управа се потпуно оглушила о наше захтјеве. Разочарани смо њиховим радом који је усмјерен само на забаву. Захваљујемо се Министарству унутрашњих послова и Влади Републике Српске што су обезбиједили постављање камере“, рекао је Јанковић.


Момчило Марић, начелник сектора полиције Полицијске управе Бањалука, потврдио је да је од 2022. године на овој локацији забиљежено 15 саобраћајних несрећа, укључујући смртне случајеве и теже повреде.

„На основу наше анализе, постављање стационираног радарског система на овој локацији побољшаће сигурност мјештана“, рекао је Марић, те је апеловао на возаче да строго поштују ограничења брзине како би се избјегле додатне трагедије.


Дарко Бранковић, директор школе ОШ „Станко Ракита“ Врбања истакао је да су од градских власти више пута тражили хитне мјере како би се осигурала безбједност дјеце која свакодневно користе овај прелаз те да ову школу похађа преко 400 ученика што ће њима и родитељима олакшати живот и пут до школе.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести