19/11/2024
Он је упитао, да ли је потребно да имамо Бањалуку која је недјељом пуста или је лијепо видјети град, у којем су грађани на улицама, шопингују. Осим тога, Рачић наводи, да је посљедица увођења нерадне недјеља, између осталог и смањење кадра.
– Посљедице ове иницијативе би биле негативне, како за трговину и туризам, тако и за грађане уопштено. Бањалука би овим много тог изгубила – додаје Рачић.
Рачић истиче, да постоји низ службеника који морају радити недјељом, односно без којих, сиситем не би могао да функционише, попут полиције, доктора, медијских кућа, као и других, те пита зашто би у односу на њих, трговински радници, условно речено, били повлаштени.
– Ова политичка одлука, никада није могла да буде економски анализирана, она је само покушај додворавања грађанима. Ми смо против тог и писали смо Градској управи о нерадној недјељи – додаје Рачић.
Како он додаје, Бањалука, као један регионални центар, себи не може приуштити нерадну недјељу.
– Ова мјера у Бијељини је показала све негативно. Замислите да недјељом на 40 степени Целзијусових, сипате гориво, а не можете да купите воду ако сте жедни. Бијељина је изгубила велики број туриста, који су долазили из Србије, управо због овог – додаје Рачић.
Подсјећамо, на подручју ФБиХ ступио је на снагу закон о нерадној недељи. У складу са Законом, продајни објекти су затворени недјељом, а радно вријеме одређује трговац у периоду од понедјељка до суботе, у укупном трајању до 90 сати седмично.
20/11/2024
20/11/2024
17/11/2024
Коментари
Пошаљи коментар