НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ругло и срамота: Станивуковић продаје Петра Кочића за Европску кућу; Ево шта су рекли огорчени грађани (ВИДЕО)

14/02/2024

Информација да Јохан Сатлер отвара европски културни центар у парку Петар Кочић како би промовисао западне вриједности, између осталог и борбу права за ЛГБТ заједницу, потресла је бројне грађане Бањалуке.

 

 

 

Станивуковић је продао парк Сатлеру за 800.000 евра. Тим поводом, бројни грађани су се данас окупили како би забранили градњу Европске куће. Јасно истичу да нам треба Крајишка кућа коју су срушили, а не нека Европска. Додају да је Станивуковић дозволио странцима да исмијавају лик и дјело великог Петра Кочића те истичу да је Станивуковић продао пола Бањалуке.

 

 

 

Ево шта су још рекли:

 

„Овдје треба да се гради музеј Петру Кочићу. Окупили смо се како бисмо их спријечили да продају нашу имовину. Показало се да Шмит овдје није долазио случајно, имао је намјеру да исели Петра Кочића. Кочић се борио против Аустроугарске, а Станивуковић данас ради за Аустроугарску.“

 

 

Испред Савјета МЗ Стричићи обратио се и Бранислав Савановић.

 

 

 

„Моји домаћини са Стричића су ме замолили да дођем у Бањалуку и подијелим неколико ријечи. Незадовољни су радом градоначелника и Градске управе. Путеви на подручју платоа Мањаче су лоши, а недостатак воде траје већ дуже вријеме, с редукцијама од 15-20 дана. Срушили су Крајишку кућу која је била понос домаћина. Сада продају Парк Петра Кочића, питам се шта је сљедеће. Кочић се борио против странаца, а сада Станивуковић жели предати овај павиљон њима. Дошли смо у ситуацију да градоначелник одобрава странцима да исмијавају лик и дјело Петра Кочића. Странци желе преузети срце наше Бањалуке и умјетности“, рекао је Савановић.

 

„Дошао сам да подржим скуп и кажем да се никада нећемо одрећи овог парка нити ћемо дозволити да се нешто гради. Љути смо на академску заједницу што не предузму нешто и забране му овакво понашање. Пробио је буџет скоро осам милиона, хоће и једини наш парк да прода. Пола Бањалуке је продао. Хоће ЛГБТ да доведе, ко зна шта. Желимо да имамо гдје сјести и одморити током љета“.

 

 

„Када сам чуо да желе продати парк Петра Кочића, био сам згрожен. Дошао сам да браним нашу традицију и Петра Кочића. Позивам све књижевнике да стану у одбрану нашег Петра Кочића. Ово је његова земља, и нећемо допустити да било ко дира Петра Кочића“, рекао је један од грађана.

 

Грађани су данас оштро поручили да је то само лакрдија градске управе. Петар Кочић је симбол српске слободе, а свако нарушавање парка значи нарушавање и наше историје, традиције и постојања.

 

„То је непоштовање према погинулим борцима и свим нашим трибунама“, рекли су огорчено.

 

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести