НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

У Бањалуци због снијега потпуни колапс; Зимске службе поново заказале

23/12/2024

Снијег непрекидно пада већ 20 часова. Оковао је већи дио Републике Српске, а најтеже је у западном дијелу. Бањалука је у потпуној снијежној блокади јер су зимске службе очигледно преспавале ноћ, али и добар дио дана. Улице и тротоари су непроходни што је изазвало саобраћајни колапс. Не зна се коме је теже, пјешацима или возачима. Многи грађани од јутрос зову надлежне службе да се путеви чисте а од њих одговор – прво приоритети. Па који су то приоритети кад ни центар није проходан? То градоначелник не зна јер док је град затрпан од првог зимског снијега Драшко Станивуковић се јавља са Јахорине.

 

 

Пао је први већи снијег, а са њим испливали и проблеми. Бањалуку и околину потпуно је паралисао. Тешко се данас долазило на посао, школу, факултет. Аутобуси су каснили и неколико часова а због неочишћених улица дошло је до потпуног саобраћајног колапса. Тешко је било возачима али и пјешацима јер су и тротоари непроходни. Зимске службе највећег града очигледно су већ ушле у зимски сан па их је изненадио децембарски снијег.

Још горе је у приградским мјестима. Многи аутомобили због неочишћених путева остали су заглављени.

Мјештани приградских насеља су огорчени јер су поједини дијелови одсјечени од центра Бањалуке. Питају -гдје су зимске службе за које се издваја новац и које годинама нису имале посла због благих зима. А не тако давно, градоначелник Бањалуке се похвалио како су зимске службе спремне. Како – данас смо видјели!

Снијежне падавине и у наредним данима. Највише у уторак.

– С тим да ће вечерас, односно ноћас и сутра у првом дијелу дана бити нешто слабијег интензитета, али нове јаче падавине се очекују у уторак крајем дана и увече када опет можемо очекивати 10, 20 центиметара новог снијега, а негдје чак и 30 – истакла је Милица Ђорђевић из Хидрометеоролошког завода Српске.

Због најављених нових интензивних падавина грађани највећег града су забринуту јер ако бањалучка зимска служба није очистила први снијег од 15-ак центиметаа, како ће тек кад напада и до пола метра. То, градоначилнака очигледно не брине. Док је град којим руководи у колапсу, Драшко Станивуковић са Јахорине шаље поздраве!

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести