НОВОСТИ

Ђајић и Нинковић: У незаконито вјештачко језеро код Делте наточена питка вода, а Станивуковић нема ни дозволе за градњу

25/09/2024

Владо Ђајић и предсједник Скупштине града Љубо Нинковић одржали су конференцију за медије код вјештачког језера код ТЦ Делта, а које је изграђено мимо важећег регулационог плана, без грађевинске дозволе и супротно локацијским условима. Како су навели, док су се грађани патили без воде, Станивуковић је питку воду чувао за вјештачко језеро и завртао је исту да би добио кредит од Скупштине града.


Како су они казали поменута локација била је предвиђена за изградњу фудбалских терена, а за шта је у претходном периоду и постављен слој за стадион међутим преко тога је Драшко Станивнковић изградио језеро и припадајуће објекте уз њега.

„Ово је још један доказ незаконитог рада Драшка Станивуковића градоначелника Бањалуке. Према важећем регулационом плану на овом простору не постоји језеро. Дакле, рађено је поново мимо регулационог плана, а што је незаконито. Воду узео од Водовода без мјерача и бесплатно је користи да пуни ово језеро и то имамо сазнања да узима воду из цијеви која напаја ово насеље, док су се грађани у претходном периоду мучили без воде, она се данас користи за вјештачко језеро“, рекао је Ђајић.

Ђајић је казао како су до њега дошле информације да је Станивуковић наредио завртање воде у више мјесних заједница како би мјештани пристали на кредит који је тражио за водоснабдијевање.


„Недавно сам овдје био са 13 извјештаја Института о исправности воде, Драшко Станивуковић је рекао да је вода исправна и да смо подвалили неку Пролом воду, а сада доносим нови извјештај који потврђује да вода поново није исправна. Извјештај је издат 10.9. није у реду што вода није исправна већ што је поражавајуће да Драшко Станивуковић ни једном није изашао пред грађане и рекао да је угрожено јавно здравље грађана. Издати упозорење да се вода не пије док се не ријеши и не врати у првобитно стање“, јасан је Нинковић.

Он је рекао да према систематизацији у бањалучком Водоводу може бити запослено 300 људи, а данас их има много више.

„Тренутно је запослено 448 радника, а што значи да је за 140 њих више запослено, неки по уговору о привременим пословима или уговор о дјелу. 140 радника је озбиљан број радника који изискује велика издвајања средстава како би се исплатили. Иза нас је вјештачко језеро за које не постоји никаква законска регулатива ни документација за његову изградњу. Према нашим сазнањима овдје се точила вода за пиће, а то је разлог зашто висинске зоне нису имале воде као и други дијелови Бањалуке“, казао је Нинковић и додаје:

„За било какву градњу мора постојати регулациони план, по овом за ову локацију је предвиђено фудбалски игралиште за које је и урађен слој за стадион и преко тога је наставио да гради и ову бару и земља е радове. Било је неопходно измјенити регулациони план, а затим добијате УТ услове и локацијске услове у овом случају мимо важећег регулационог плана. Према локацијским условима овдје треба бити изграђен паркинг не језеро“, јасан је Нинковић.

Он је казао да је Станивуковић ово представио као привремени пројекат, међутим све што подразумијева изградњу водоводних објеката као и објеката те врсте према закону мора посједовати грађевинску дозволу и не може бити привременог карактера.

.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести