НОВОСТИ

ТИТО ЈЕ ГОДИНАМА У МИСТЕРИОЗНОЈ ТОРБИ ЧУВАО УМРЛИЦУ ОВЕ ЖЕНЕ: Она је била вејчита рана на души Мршала! |

ФРАНЦУСКИ ХЕРОЈ ЖИВОРАД СРБИМА ПОТПУНО НЕПОЗНАТ: Официра Југословенске краљевске војске Нијемци стријељали дан прије ослобођења Париза |

КАД УДАРИ КУМ НА КУМА: Велика ОПАСНА завјера и Кнез-Милетина буна сковане су у Крушевцу, на Божић 1835. године у кући Стојана Симића |

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

Бањац: БиХ нема своју имовину јер она припада ентитетима

19/04/2023

Предсједник НПС-а Дарко Бањац изјавио је данас да БиХ нема своју имовину јер она припада ентитетима – и по Уставу и Дејтонском спразуму, које органи Републике Српске бране, а представници странака из Федерације БиХ подривају.

 

 

– Органи Републике Српске и људи који их представљају, власт и политичари Српске бране Дејтонски споразум и Устав БиХ и одлучни смо да бранимо Устав БиХ, чак и од Уставног суда БиХ – рекао је Бањац за Срну, реагујући на заједничку изјаву представника странака из Федерације БиХ о државној имовини.

Бањац је нагласио да представници Републике Српске апсолутно заступају Дејтонски споразум, што нема везе са сецесионизмом нити са подривањем тог споразума, док та изјава управо представља подривање Дејтонског споразума и Устава БиХ.

Он је упитао како се може тражити процесуирање неког ко штити Устав и Дејтонски споразум, истовремено одговоривши да је то бошњачка политика која жели да се под покровитељством појединих амбасада из земаља НАТО-а силом наметне нешто што није у Дејтонском споразуму.

Осам бошњачких политичких представника из ФБиХ потписало је данас заједничку изјаву о државној имовини у којој су навели да Тужилаштво БиХ и остали надлежни органи БиХ морају процесуирати одговорна лица која најављују да ће наставити књижење те имовине на Републику Српску. У изјави се тврди да „БиХ има искључиву надлежност“ да уређује сва питања у вези са државном имовином.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести