25/03/2021
Okvirno 40 odsto globalne radne snage razmišlja o napuštanju posla, a 54 odsto njih navelo je da se osjeća premoreno ili iscrpljeno, prenosi Superžena.
Istraživanje koje je sproveo Majkrosoft pokazalo je da 61 odsto poslodavaca trenutno napreduje.
Zbog toga, čini se da poslodavci i zaposleni ne idu istim korakom, kao i da čelnici kompanija nisu u kontaktu sa potrebama zaposlenih.
Anketirano je više od 30.000 ljudi u 31 zemlji i analizirano milijardu poruka i statusa o radu putem Majkrosofta 365 i društvene mreže za karijeru – Linkedin.
Takođe, otkrivene su velike razlike između uprave i radnika. Anketirani poslovni čelnici – od kojih je većina izjavila da “napreduju” – uglavnom su milenijalci ili iz generacije X, informatički radnici koji idu dalje u svojoj karijeri.
Oko 54% zaposlenih se osjeća “premoreno”, a 39% njih “iscrpljeno”.
U međuvremenu, zaposlenici koji su rekli da “preživljavaju” ili se osjećaju iscrpljeno su oni koji su u braku (54%), zaposlene majke (56%), generacija Z (60%), zdravstveni radnici – na prvoj liniji (61%), novi zaposleni koji su angažovani manje od godinu dana (64%) i samci (67%).
Negativni ishodi pandemije su nesrazmerno pali na članove generacije Z koji tek započinju svoj radni vijek, kao i na majke koje rade, od kojih su mnoge napustile radno mjesto zbog pritiska, pokušavanja zadržavanja posla i tereta brige o djeci tokom rada na daljinu.
alansiranje između samoprocjenjene visoke produktivnosti i digitalne iscrpljenosti proizilazi iz porasta virtuelnih sastanaka, razgovora tokom radnog vremena i nakon radnog vremena i većom razmjenom imejlova, piše Al Džazira.