НОВОСТИ

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Словенац је задужио српски род: Узео авион од командира кукавице и полетио да брани српско небо |

УКРАО ОД УСТАША ВОЗ ПУН СРБА, И ПОЈУРИО ПУТ СРБИЈЕ: Овог човјека ИСТОРИЈА НЕ СМИЈЕ ДА ЗАБОРАВИ! |

КОМАНДОВАЛО СЕ „ЗА МНОМ“, А НЕ „НАПРИЈЕД“ 5 ствари које нисте знали о Церској битки: Како је „мала” земља поразила велику силу! |

БОРИО СЕ ЈУНАЧКИ ЗА СРБИЈУ, А ЗАВРШИО КАО НАЈГОРИ НЕПРИЈАТЕЉ: Понижаван у дубокој старости! Тужан крај најмлађег српског војводе |

СРПСКИ ВОЈВОДА БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ „У рату се лако губи глава, али се лако губи и образ“ |

Додик: Марфи је пријетња БиХ, а не прича о раздруживању

22/06/2024

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је амерички амбасадор Мајкл Марфи највећа пријетња БиХ, а не прича о раздруживању, те да његово понашање говори да је БиХ експеримент у којем се он иживљава.

 

 

Додик сматра добрим то што је и амерички амбасадор у БиХ Мајкл Марфи коначно примијетио да се БиХ креће у погрешном смјеру, али је истакао да јури у пропаст све док каубој буде држао волан.

– „Е, и то дочеках, да се сагласим с њим. „БиХ се креће у погрешном смјеру“, рече Марфи. Каубоју, док год ти будеш држао волан, незадрживо јуримо у пропаст – рекао је Додик.

Додик је нагласио да је најбоље за сва три конститутивна народа да се мирно разиђу, те да Република Српска неће посустати под притисцима САД.

– Мислим да је најбоље за Бошњаке, Хрвате и Србе да се разиђу јер ова БиХ не може да функционише. Не даје никакав резултат. И понашање тога американкца свакако говори о томе да је то некакав експеримент у коме се он иживљава. Морамо то да знамо, не можемо много тога да урадимо. Они контролишу правосуђе, безбједносне службе. БиХ није суверена земља и то одговара таквим као што је Марфи и онима који лагодно управљају земљом која није њихова. Не управљају Републиком Српском и зато имамо конфликти који нимало није мали и који ће се веома тешко разријешити. Ми смо свјесни уколико Американци имају такве људе кап што је Марфи, остаће дуго овдје у ригидном ставу према Републици Српској. Али то не значи да ми требамо да се повинујемо њиховим захтјевима како ми треба да живимо – истакао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести