НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Опозиција нема легитимитет да представља српски народ и показала је да има издајнички капацитет

22/03/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да опозиција нема легитимитет да представља српски народ и Републику Српску, али да има издајнички капацитет што је и показала када се одазвала позиву муслимана, а не позиву институција Српске.

 

 

 

– Опозиција нема народни легитимитет да представља српски народ и Републику Српску. Немају демократски легитимитет, али имају издајнички капацитет. Муслимани налазе оне који показују сервилност. Опозиција није хтјела да прича с нама о важним питањима али су се одазвали муслиманима – рекао је Додик.

Додик каже да се тај потез не може назвати другачије него као издаја, која је мотивисана намјером Мирка Шаровића да уведе један број опозиције у званичне институције на нивоу БиХ.

– То ће више убрзати распад БиХ. Њихов покушај да наметну такву вољу резултираће распадом БиХ. Негдје се и радујем том развоју ситуације. ПДП и СДС немају легитимитет да наступају у име народа. Само они који су огрезли у мржњи према Српској прихватиће такве лузере. Свако поступање мимо воље институција Српска представљаће кривично дјело – навео је Додик.

Одговарајући на питање о састанку лидера ХДЗ-а са представницима опозиције и странака „Тројке“, Додик је рекао да никада и није очекивао од Драгана Човића да прихвати оно на чему инсистира Република Српска.

– Ми не можемо да прихватимо нелегитимне и неуставне ствари. Вјерујем да ће Драган/Човић испреговарати са муслиманима Изборни закон. Ако то буде видљиво да бирају члана Предсједништва, ми ћемо подржати то рјешење у којој се види изборна воља Хрвата. Без обзира на све, ми ћемо подржати договор. Мислим да је погрешан избор да бирају опозицију – указао је Додик.

Он је, говорећи о ангажману ЕУФОР-а и активностима на подручју Републике Српске, навео да нема ништа против њиховог боравка, али да нема потребе за било каквим ангажманом, што и они знају.

– Уносе немир међу српско становништво. Било би добро да се групишу негдје друго. Република Српска нема војне ни паравнојне формације. Имамо Полицију као легитимну и уставну структуру и они ће радити на безбједности Републике Српске. Наша Полиција нема намјеру да било кога негативно третира. Полиција има највећу подршку народа. То треба да буде интерес и других овдје – рекао је Додик.

Додик је истакао да ће Република Српска размислити о томе да ли ће подржати останак снага ЕУФОР-а након истека актуелног мандата.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести