НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Шмит злоупотријебио Савјет безбједности – остаје нелегалан

19/05/2023

Лидер СНСД-а Милорад Додик рекао је да та странка одбацује као нелегитимне и непотребне активности Кристијана Шмита као наводног виског представника који то није.

 

 

„Сматрамо да је злоупотријебљен Савјет безбједности. Он (Кристијан Шмит) није могао тамо да се појави и није могао да даје било какав извјештај“, рекао је Додик.

Додик је додао да за СНСД никакав значај нема ни извјештај који је Шмит поднио у Савјету безбједности нити онај који је написао.

„Он идаље остаје нелегалан и нелегитиман и нема постављење те не може да буде неко са киме бисмо ми могли сарађивати“, додао је Додик.

Додик је нагласио да СНСД подржава политику Владе Републике Српске.

„СНСД подржава политику Владе Републике Српске која је раније договорна у оквиру коалиционих партнера. Остајемо при том да контакти са особљем америчких и британских амбасадама у БиХ нису потребни. Јуче се и у Конгресу САД могло чути да америчке дипломате у БиХ спроводе личну а не организовану политику“, рекао је Додик на конференцији за новинаре након сједнице Извршног комитета СНСД-а.

Додик рекао је данас на конференцији за новинаре након сједнице Извршног комитета странке да је разговарано о томе ко ће наслиједити министра финансија и трезора БиХ Зорана Тегелтију на тој функцији.Додик је додао да још ништа није одлучено.

„СНСД у овом моменту има између три и пет кандидата за ту позицију“, рекао је Додик.

Како каже лидер СНСД-а, Тегелтија тек половином јуна одлази са те функције и тада ће бити предложено ново име.

Додик је додао да ће бити обављена унутрашња расправа у оквиру статута СНСД-а као и да ће бити обављени разговори са Градским организацијама СНСД-а.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести