НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик задовољан након састанка у Мостару: Нема више СДА од које смо сваки дан очекивали ударце

01/06/2023

Предсједник СНСД-а Милорад Додик изразио је данас у Мостару задовољство партнерством са ХДЗ-ом БиХ и странкама “Тројке” казавши да желе да наставе са праксом мјесечних састанака лидера ове коалиције.

 

 

Додик је навео како је на састанку у Дому ХДЗ-а атмосфера била “обећавајућа” и да је “потпуно другачија од оне из прошлих времена”…

“Кад је била СДА и кад смо сваки дан очекивали ударце од њих па смо узвраћали. Сад се питања стављају на дневни ред и онда се гледа да се ријеше. Задовољан сам овим партнерством”, нагласио је први човјек СНСД-а.

Он је напоменуо како се ускоро очекује састанака ентитетских влада и да је због тога исто задовољан.

На крају је казао како је ред да “бошњачка страна” буде домаћин идућег састанка.

Лидер СДП-а Нермин Никшић нагласио је да је на данашњем састанку био, поред партије на чијем је челу, и у име друге двије партије из тзв. Тројке.

“Овдје сам и у име колега Форте и Конаковица. Ту сам да покажемо насе опредјељење и спремност за сарадњу. Постоје ствари које теже договарамо што је нормално. Предстоји нам наставак реформи на путу ка ЕУ, али мислим да смо на добром путу. Постоји добра енергија. Још увијек се учимо једни на друге, градимо повјерење сада и како дане пролазе све је боље. Сигуран сам како ће вријеме показати да ће бити користи за све грађане БиХ”, рекао је Никшић.

Предсједник ХДЗ-а Драган Човић поручио је како је њихов циљ да покушају створити “један прихватљивији амбијент извршне и законодавне власти у БиХ за све”.

“Након тога, исто би се урадило и у Федерацији БиХ. Кад је у питању Савјет министара, договорили смо функционисање. Договорили да дамо по једну особу која би кренула са измјеном Изборног закона, могуће да ће први дио бити од измјена повјеренства и друге теме које морамо ријешити унутар шест мјесеци. Вјерујем да ћемо врло брзо успоставити механитам да дођемо до рјешења. Дохватили смо се оперативних тема, јужне интеррконекције. Договорили смо се око стратешких пројеката, нпр. да аутоцестама идемо са једном картицом”, рекао је први човјек ХДЗ-а.

Подсјећамо, састанку у централни ХДЗ-а БиХ присуствовале су и страначке делегације коју су чиниле из СНСД-а Зоран Тегелтија, Небојша Радмановић и Никола Шпирић, из ХДЗ- БиХ Борјана Кришто и Дарјана Филиповић, те из СДП-а Нерин Диздар.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести