НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Помен жртвама НАТО бомбардовања торња Краљица

07/09/2021

На озренском врху Краљица данас је обиљежено 26 година од када је авијација НАТО-а срушила телекомуникациони торањ и усмртила петорицу везиста Војске Републике Српске.

 

26 година од бомбардовања

 

На данашњи дан 1995. године погинули су Слободан Милотић из Калуђерице, Мирко Тривуновић из Осиње, Драган Савановић из Добоја, Свето Каишаревић из Кожуха и Жељко Лукић из Чечаве.

Милица Тривуновић, мајка погинулог Мирка, рекла је да су и послије 26 година присутне само туга и жалост у ишчекивању да ли ће неко одговарати за његово страдање.

Она је истакла да јој долазак на ово мјесто много значи и да је захвална што погибија њеног сина није пала у заборав.

Предсједник Општинске борачке организације Петрово Душан Дујковић нагласио је да на ово мјесто треба да долазе млађи нараштаји како би се сачувала успомена на оне који су живот дали за Републику Српску.

Дујковић је рекао да је незадовољан што овај датум није уврштен у датуме од значаја за Републику Српску.

Предсједник Удружења одликованих бораца Добој Зоран Благојевић указао је да су снаге НАТО-а бомбардовале релеј како би уништиле комуникацију припадницима Војске Републике Српске и омогућиле муслиманској страни да, послије неуспјеле четири офанзиве, коначно етнички протјера преостале Србе из Возуће и све оне који су тамо нашли спас током ратног вихора.

Начелник општине Петрово Озрен Петковић изјавио је Срни да су снаге НАТО-а уништавањем релеја припремиле терен за агресију на Возућу и цијели Озрен три дана касније и окончање протјеривања и етничког чишћења Срба са овог подручја.

Он је истакао да је НАТО бомбардовање до данас остало злочин без казне и да скуп, који се на овом мјесту сваке године одржава, настоји да сачува културу сјећања на истину и подсјети надлежне институције да жртве и даље чекају на правду.

„Они су страдали на своме, у срцу Озрена“, поручио је Петковић.

Предсједник Скупштине општине Петрово Зоран Благојевић навео је да се са овог мјеста шаље порука да Срби нису никакви агресори и да се Краљица налази у срцу Озрена, који је вијековима настањен Србима.

„Као човјека и љекара ме боли када кажу да смо агресори. Током ратних сукоба сам лијечио све без обзира на нацију“, изјавио је Благојевић.

Код спомен-плоче вијенце су положиле породице погинулих бораца, представници борачких организација из Петрова, Добоја, Брода, Шамца, Бијељине и Теслића, Удружења одликованих бораца Добој, Општинске управе Петрово и Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести