05/11/2024
У Новом Саду у току је протест због несреће у којој је у петак погинуло 14 људи, а на самом почетку скупа, испред Жељезничке станице, одржан је минут ћутања за све страдале.
Затражене су оставке премијера Србије и градоначелника Новог Сада, као и да сви одговорни за несрећу буду кажњени. Учесници скупа су се потом упутили ка Градској кући.
Због погибије 14 људи на Железничкој станици у Новом Саду се одржава грађански протест.
Протест је почео минутом ћутања за жртве трагедије, а потом су прочитана њихова имена. Поједини учесници протеста носе фотографије погинулих приликом пада надстрешнице.
На почетку скупа, присутнима се обратила првакиња драме Српског народног позоришта у Новом Саду Александра Плескоњић Илић.
Она је прочитала захтеве организатора да се одговорни за ову трагедију ухапсе и казне и да се објаве сви уговори склопљени са свим компанијама укљученим у реконструкцију Железничке станице.
Затражено је и да оставке поднесу предсједник Владе Србије Милош Вучевић и градоначелник Новог Сада Милан Ђурић.
Окупљени грађани су, затим, кренули у протестну шетњу ка Градској кући.
Учесници протеста се крећу Булеваром ослобођења, а испред колоне носе транспарент „Криви сте, одговараћете“.
Уочи протеста, група учесника, која је кренула ка Железничкој станици прошла је поред просторија Српске напредне странке, застали су и почели да звижде. Потом су поскидали заставе Србије окачене на улазу и просули црвену фарбу.
Такође су директора Студентског центра полили црвеном фарбом.
Горан Весић и формално је поднео оставку на мјесто министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.
У паду надстрешнице Железничке станице у Новом Саду, погинуло је четрнаесторо, а љекари Клиничког центра Војводине боре за животе троје тешко повријеђених младих људи.
Дан послије трагедије у Новом Саду: 20 људи иде на саслушање, идентификовани сви настрадали
17/11/2024
17/11/2024
Коментари
Пошаљи коментар