04/11/2024
Туркулов: Пацијенти и даље тешког општег стања, доктори дају све од себе
Троје пацијената који су тешко повријеђени усљед пада надстрешнице на новосадској Железничкој станици и даље се налазе у тешком стању, а лекари дају све од себе у борби за њихове животе, рекла је за Тањуг директорка Клиничког центра Војводине (КЦВ) Весна Туркулов.
– Пацијенти су и даље веома тешког стања. Нестабилни су и даље. Лекари Клиничког центра улажу све напоре, ту је велики тим стручњака, боримо се за њихове животе и дијагностика је константно у току – рекла је Туркулов.
Мониторинг повријеђених пацијената 24 часа
Директор Ургентог центра Нови Сад др Драганом Николићем рекао је да имају мониторинг повријеђених пацијената 24 часа.
– Мултидисциплинарни тим стално је присутан уз троје повријеђених, тако да имамо у реалном, временом информације о њиховом здравственом стању – навео је Николић.
Према његовим ријечима, животно су угрожени, а оперативни захват и даље лијечење је заиста интензивно.
За два дана 600 људи дало крв у Београду
Мирјана Кнежевић из Института за трансфузију крви рекла је за РТС да је да је за два дана 600 људи дало крв у Београду.
– Око 600 младих људи први пут је дало крв у Новом Саду како би помогли повријеђенима у најтежим тренуцима. И запослени у Заводу у Новом Саду радили су све док и посљедњи давалац није примељен. Људи су стајали у редовима како би дали крв. Солидарност су одмах понудиле помоћ и колеге из Београда – додаје она.
У Новом Саду помен пострадалима у Саборном храму Светог великомученика Георгија
У Саборном храму Светог великомученика Георгија, у присуству митрополита бачког Иринеја, свештеници и ђакони Саборног храма служили су помен свима који су трагично страдали.
Прије помена, у току литургије, посебно су молитвено поменути сви повријеђени у овом трагичном догађају, како би им „Господ подарио тјелесно и духовно исцјељење“, објављено је на сајту Српске православне цркве.
Трећи Дан жалости у Војводини
Трећи је Дан жалости у Војводини, послије несреће на Жељезничкој станици у Новом Саду, у којој је настрадало 14 особа.
Троје повријеђених је и даље у критичном стању.
Почело је сахрањивање жртава, а грађани, уз цвијеће и свијеће, одају пошту страдалима.
Утврђује се одговорност за рушење дијела зграде Железничке станице. Више јавно тужилаштво у Новом Саду, до јуче је саслушало 40 особа, међу њима и министра грађевинарства Горана Весића, директора Завода за заштиту споменика културе Новог Сада, одговорне у „Жељезницама Србије“ и „Инфраструктури железница Србије“ и одговорне за извођење радова.
Изузета је документација Министарства грађевинарства која ће бити предата вјештацима на даље поступање.